У Миколаївській ТЕЦ пояснили, як вирішуватимуть «тарифне питання» серед споживачів без лічильника

Минулого тижня жителі Миколаєва почали масово скаржитися на різке підняття цін у платіжках за тепло. Тоді у Миколаївській ТЕЦ пояснили, страшні цифри з’явилися через відсутність у будинках лічильників. Сьогодні, 21 грудня, це питання підняли знову, вже на постійній депутатській комісії з житлово-комунального господарства.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».

Зростання цін у перших платіжках цього опалювального сезону у Миколаївській ТЕЦ не заперечують. За словами першого заступника генерального директора Володимира Удода, об’єми спожитої теплової енергії рахує лічильник, який встановлюють в будинку.

Якщо такого немає, вартість тепла визначають згідно з наказом Міністерства регіонального розвитку. З 39 548 абонентів підприємства 525 не мають пристроїв обліку з технічної причини. Саме через це у листопаді вони і побачили більшу, ніж зазвичай, суму за опалення.

Категорія людей, які не можуть встановити лічильник, живуть в одно- і двоповерхових будинках, іноді у чотирьох- або п’ятиповерхових, однак це не така велика проблема. Цим будинкам, як правило, понад сто років. Вони дуже енергоємні і мають велике теплове навантаження, – пояснив депутатам перший заступник генерального директора Миколаївської ТЕЦ Володимир Удод.

Навіть якщо люди і встановлять тепловий лічильник, проблема не вирішиться і ціна меншою не стане, бо це невигідно.

Теплове навантаження одно- чи двоповерхового будинку вдвічі більше за навантаження чотирьохповерхового і втричі – дев’ятиповерхового, – додав Володимир Удод.

Якщо у листопаді для 99% споживачів тепло коштувало 19 грн за квадратний метр, то для 1% містян, яким не пощастило жити у старих будинках, довелося платити за тарифом у середньому 49 гривень. У Миколаївській ТЕЦ кажуть, така проблема є не лише в Миколаєві, а й у Києві та інших містах України. Однак хоча б мінімальне її вирішення існує.

Ми найняли ліцензоване підприємство і хочемо встановити таким споживачам оплату не за максимальне теплове навантаження, а за фактичне. Зараз спеціалісти у терміновому порядку його прораховують. Не факт, що вартість суттєво зміниться, тому що будинки дуже старі, але якщо люди, наприклад, утеплювали квартиру, поставили металопластикові вікна, застеклили балкон, ціна у платіжці може стати трохи нижчою, – каже представник Миколаївської ТЕЦ.

Коли спеціалісти проведуть перерахунок, абоненти отримають вже оновлені платіжки. І не лише за грудень та подальші місяці, а й за вже оплачений листопад. Також Миколаївська ТЕЦ подала список з близько 80 будинків без лічильника на розгляд департаменту житлово-комунального господарства. Підприємство пропонує повністю від’єднати їх від централізованого опалення і перевести на індивідуальне.

У результаті дискусії депутати надали рекомендацію робочій групі, яка займається питанням тарифів Миколаївської ТЕЦ, збиратися частіше, щоб якомога швидше вирішити проблему, а також попросили підприємство надати формулу розрахунку теплопостачання, яку зараз використовують для визначення різниці між встановленим споживанням теплоенергії та фактичним.

Нагадаємо, миколаївська міськрада затвердила різницю у тарифах на тепло, щоб теплогенеруючі компанії отримали компенсацію від держави.

Раніше повідомлялося, Миколаївська ТЕЦ закінчила ремонт тепломереж на вулиці Московській.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram