У Миколаївській ОДА пояснили, як працюватиме територіальна оборона

У Миколаївській обласній державній адміністрації обговорили основні аспекти закопроєкту № 5557 «Про основи національного спротиву». До Верховної ради Президент України Володимир Зеленський вніс його ще 25 травня 2021 року. Головна мета проєкту – збільшити чисельність Збройних сил України.

Про це повідомляє кореспондентка телеканалу «МАРТ».

Розробили проєкт закону через необхідність реалізації положень стратегічних документів у сфері національної безпеки та оборони. Він врегульовує питання розвитку територіальної оборони, організацію руху опору та відповідної підготовки громадян до національного спротиву.

У разі схвалення законопроєкту «Про основи національного спротиву» в Україні буде створено комплексну всеосяжну систему національного спротиву та протидії агресору за рахунок залучення широких верств населення до територіальної оборони на підконтрольних територіях та/або руху опору на окупованих чи захоплених територіях, – пояснив завідувач сектору взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Роман Фісун.

Серед завдань законопроєкту формування національного спротиву, який зможе відстояти незалежність та суверенітет України в разі агресії та сприяння залученню якомога більшої кількості населення до боротьби у разі потреби.

У державі запроваджено принцип всеосяжної оборони. Ключовим елементом є стійкий опір агресору і використання для відсічі агресору всього потенціалу держави і суспільства, – додав начальник відділу територіальної оборони Віктор Мамчур.

За законопроєктом, національний спротив складатиметься з трьох основних частин: територіальної оборони, руху опору та підготовки громадян до захисту цілісності держави. Особливо увагу в документі приділили врегулюваню саме руху опору, бо нині на тимчасово окупованих територіях розгорнути територіальну оборону, на жаль, просто неможливо.

Територіальна оборона включає в себе дві складові – війському та добровольчу. Військова – це бригади територіальної оборони в кожній області та батальйони територіальної оборони в кожному районі. Добровольчі – це загони територіальних громад, – каже Віктор Мамчур.

У рамках законопроєкту добровольцям дозволять користуватися мисливською зброєю, однак зберігатися вона буде виключно в пунктах дислокації на складах і вільного доступу до неї ніхто не матиме.

Вводиться загальновійськова підготовка громадян України, узаконюється початкова підготовка, яка охоплює загальновійськові навчальні заклади, школи, гімназії, ліцеї тощо. Також вводиться базова підготовка для громадян віком від 18 років, які не пройшли службу в армії, визначаються органи, відповідальні за підготовку. Початково – це Міністерство освіти України та Міністерство оборони України, а також інші міністерства та відомства – зазначив Віктор Мамчур.

Ухвалення в першому читанні законопроєкту «Про основи національного спротиву» потребуватиме внесення змін до близько 12 законів та інших нормативних актів. Ця робота має завершитися до осені, аби на початку осінньої сесії ВР законопроєкт був прийнятий у другому читанні й у цілому. Передбачається, що він набуде чинності з 1 січня 2022 року.

Нагадаємо, особовий склад українського національного персоналу Місії НАТО в Афганістані «Рішуча Підтримка» повернувся в Україну.

Раніше повідомлялося, військовослужбовців ЗСУ викрили на спробі продажу зброї.

Поширити:

Грудень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031