У Миколаївській гімназії №31 показали, як працює природнича майстерня для учнів

У Миколаївській гімназії №31 презентували результати реалізації проєкту «Місто інновацій – 2021» за підтримки благодійного фонду «Центр соціальних програм» Миколаївського глиноземного заводу.

Про це йдеться у сюжеті телеканала «МАРТ».

Сучасне навчання, в рамках реформування системи освіти загалом, вимагає інноваційних підходів до викладання шкільних предметів. Мета проєкту «Середня освіта через навчання в шкільній майстерні природничих наук» передбачає створення кабінету біології та хімії в якому замість типового уроку учні 5-9 класів можуть практично удосконалювати своїх дослідницькі навички після вивчення певної теми.

Ми придбали обладнання для кабінету хімії та біології, а також закупили нові меблі для того, щоб уроки були більш якісні. Тому що зараз йде реформа в освіті і ми, вчителі, вже не є носіями готових знань, а їх потрібно здобувати у практичній діяльності. У нас є інтерактивна дошка і ми можемо подивитися все це у 3D моделях, але ось потримати у руках — лише тепер ми маємо таку можливість, оскільки були закуплені різноманітні моделі, — розповіла директорка школи Аліна Архіпова.

Підвищення ефективності лабораторних дослідів, урізноманітнення творчого підходу до освітнього процесу, застосування системи STEM-навчання та формування в учнів цілісного наукового світогляду — це все тепер можливо завдяки обладнанню, яке придбали за грантові кошти. За словами вчителя з хімії та біології і авторки проєкту Валентини Тріманової, її уроки тепер проходять в режимі квесту, де учні мають можливість подорожувати через декілька локації: моделювання у хімії, загальна біологія, мікросвіт, цікава анатомія.

У навчальному процесі ми використовуємо ось ці моделі та обладнання, як в рамках звичайного вивчення предметів, так і в дослідницьких проєктах, практикумах, лабораторних і практичних роботах. Тобто обов’язкові види діяльності ми зараз переглядаємо не на дошці, як зображення, а можемо вивчати більш детально, — розповіла педагог.

Діти зізнаються, такий підхід в опанування нових знань їм до вподоби. Адже поєднується теоретична та практична робота, учні середньої школи й самі виступають в ролі тренерів і знайомлять молодших школярів з різними природничими процесами, а вчитель курую і корегує їх роботу.

Мені більше подобається така робота, тому що тут є різні моделі з таких навчальних предметів, як хімія та біологія. Це значно цікавіше і яскраво, аніж в підручнику просто читати. Мені цікаво себе пробувати в ролі вчителі, бо молодших класів задають питання, а їм відповідаю і розповідаю якісь нові цікаві речі, — поділилася своїми враженням школярка Валерія.

У Миколаївській гімназії №31 зазначають, нове обладнання та його інноваційне застосування вже активно впроваджують в освітньому процесі та планують це розширювати й надалі.

Нагадаємо, директора Миколаївської школи № 31 Аліну Архипову обрали кращим «керівником навчального закладу» в національному конкурсі «Учитель року-2021».

Як відомо, з понеділка, 31 січня, у Миколаєві учні 5-11 класів та вихованці позашкільної освіти переходять на дистанційне навчання.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram