З самого ранку керівництво громади, військові, правоохоронці, просто небайдужі містяни прийшли до меморіалу героїв-ольшанців, щоб покласти квіти та схилити голови на знак вшанування пам’яті загиблих у найкривавішому глобальному конфлікті, що охопив значну частину планети і тривав 6 років. Для Європи та всього цивілізованого світу 8 травня — це символ перемоги над злом нацизму, яка була здобута завдяки неймовірній концентрації всіх сил, взаємодопомозі та солідарності народів і країн антигітлерівської коаліції. Далі пряма мова віце-мера Миколаєва Анатолій Петрова про сьогоднішні меморіальні заходи у місті.
Починаючи з 1939 по 1945 роки на фронтах воювали Третій і Четвертий українські фронти, де загинуло близько 20 мільйонів українців. Сьогодні ми маємо усвідомлювати й пам’ятати, якою ціною дається мирне небо над Україною. Події, які відбуваються з 2022 року, є не лише трагедією, а й уроком для всього світу. Людство має зберігати планету та життя людей, а не знищувати народи. Прикладом ціни миру є й історія визволення Миколаєва, де загинула велика кількість мирних жителів, представників різних національностей, зокрема єврейської громади. Окрема шана — воїнам-ольшанцям, які героїчно звільняли місто. Головний мотив цього щорічного заходу — нагадати, що мир завжди дається дуже дорогою ціною, — зазначив голова обласної ради ветеранів Анатолій Петров.
Більше про актуальну інформацію щодо ситуації в Україні та Миколаївській області можете знайти:




