У Миколаєві відкрили новий арт-об’єкт Кімерійський вершник

В Миколаєві на оглядовому майданчику поблизу городища «Дикий Сад» встановили барельєф «Кімерійський вершник». Це проєкт-переможець «Громадського бюджету – 2021».

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».

Барельєф кіммерійському воїну-вершнику з’явився поблизу Дикого Саду символічно. Миколаївські археологи довели, що в древньому городищі існував центр з виробництва кінської упряжі. Саме тут були знайдені її елементи у великій кількості, а також псалії, налобники. Першим запропонував встановити символічний пам’ятний знак кіммерійському вершнику відомий миколаївський археолог і скіфолог Юрій Гребенніков, розповів керівник археологічної експедиції «Дикий Сад» Кирило Горбенко.

Він висловив ідею, що непогано було би встановити пам’ятник кіммерійському вершнику. Так сталось, нажаль, що це був його публічний виступ. Через півтора місяці він помер. І тоді я поставив собі завдання, що потрібно цю ідею втілити, — поділився він.

Заступник Миколаївського міського голови Віталій Луков зауважив на важливості «Громадського бюджету» для Миколаєва.

В Миколаєві є можливість людям, які мають цікаві ідеї презентувати та отримати підтримку для їх втілення у життя. «Кімерійський вершник» – один з таких проєктів. Збагачене святе місце для Миколаєва. Місце звідки починалось життя в цих краях, — розповів посадовець.

Авторка, яка подала проєкт «вершника» на «Громадський бюджет» – Наталя Бурякова. Він переміг в категорії малих проєктів. Загальна вартість – 296 тисяч гривень.

Ідея виникла і ми думали, як її можна реалізувати. Погоджували з археологами, істориками. Почалось голосування, ми зібрали багато голосів. І було багато стадій, через які ми пройшли, — відзначила авторка.

А працювала над проєктом скульпторка Наталя Макаєва, викладачка дитячої художньої школи. Барельєф зробили з поліефірної смоли за 2 місяці.

Я звернулась до історичних джерел. Шукала літературу необхідну, мені надали необхідну інформацію, зразки, я все це використала, скомпонувала, щоби воно максимально нагадувало скульптуру тих часів, — розповіла Наталя Макаєва.

Арт-об’єкт унікальний тим, що на ньому зображені речі, які були безпосередньо знайдені в Дикому Саду. З них бронзовий котел, топірці-кельти і найзагадковіша – керамічний диск з символами, який нагадує один з відомих науці лінійних письмен. В тому числі на барельєфі зображені і інші знахідки. Начальник управління культури Миколаївської міської ради Юрій Любаров розповів, що наразі нагальним для Дикого Саду є створення на його базі музею під відкритим небом.

Нагадаємо, стародавнє городище «Дикий сад» – це унікальна історична локація, яка є справжнім музеєм під відкритим небом.

Як відомо, миколаївські археологи на розкопках городища стародавніх кіммерійців «Дикий Сад» знайшли кілька цікавих знахідок, серед яких особливу увагу привертає міст через фортечний рів, якому 3200 років.

Поширити:

Жовтень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031