У Миколаєві розвели мости: акваторію суднобудівного заводу покинув корабель «Генічеськ»

24 вересня у Миколаєві розвели понтонний, Інгульський та Варварівський мости для виходу з акваторії Миколаївського суднобудівного заводу рейдового тральщика «Генічеськ». З квітня корабель проходив комплексний ремонт на місцевій верфі.

Про це йдеться у сюжеті кореспондента телеканала «МАРТ».

«Генічеськ» – єдиний мінно-тральний корабель, що залишився у складі Військово-морських сил України після анексії Криму. Його довжина – понад 26 метрів, а водотоннажність – майже 97 тон. Судно побудували як «РТ-214» на Середньо-Невському суднобудівному заводі, а спустили на воду у 1984 році. З березня 1996 року увійшов до складу ВМФ України, де і отримав назву «Генічеськ» на честь міста з Херсонщини.

До 2013 року базувався в Одесі, однак потім тральщик перевели до 5-ї бригади надводних кораблів в озері Донузлав, що у Криму. Вже там роком пізніше його захопили російські окупанти. 20 травня 2014 року «Генічеськ» повернули Україні.

Згодом корабель брав участь у ряді заходів на причалі міста Ізмаїл, став учасником активної фази навчань «Sea Breeze 2015», а через два роки тральщик проходив підготовку спільно з військами НАТО.

З 1-го квітня 2021 р. зайшов в акваторію Миколаївського суднобудівного заводу для проходження капітального ремонту. На місцевій верфі рейдовому тральщику полагодили всі системи, здійснили повну заміну зовнішньої обшивки та замінили конструкції.

Тож тепер після комплексного відновлення «Генічеськ» покидає гавань Миколаєва і знову готовий до виконання військових завдань.

Нагадаємо, що спочатку розводити мости збиралися у четвер, 23 вересня, проте згодом розведення перенесли на п’ятницю.

Раніше повідомлялося, 30 липня на Миколаївському суднобудівному заводі після докового ремонту спустили на воду рейдовий тральщик «Генічеськ» і ракетний катер «Прилуки».

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram