У Миколаєві павук-каракурт укусив жінку

У Миколаївській лікарні швидкої медичної допомоги медики зіткнулися з першим випадком укусу павука-каракурта в 2021 році.

Як повідомляє «Суспільне:Миколаїв», комаха атакувала жінку на її власному городі.

Я рвала траву на городі. І відчула укус за палець. Чорний, там не було хрестиків, кругленький, лапки довгі. Це я помітила половинку його, він був прикритий листком. Різкий біль відразу пішов на руку, потім на грудну клітину, згодом почав боліти поперек та живіт. Сусіди порадили обробити укус милом, содою, проте біль не зник. Все тіло почало боліти так, наче ламаються кістки всередині. Дуже боляче та страшно, – згадує постраждала.

Завідуюча токсико-терапевтичним відділення ЛМШД нагадує, що укус такого павука досить токсичний і без своєчасного звернення за кваліфікованою допомогою у людини можуть відмовити нирки.

Такий стан може призвести до порушення функції внутрішніх органів малого таза, затримки сечі, може бути парез кишківника, навіть до того, що можуть відмовити нирки, – підкреслює Ярослава Студзинська.

За словами Ярослави Студзинської, перша допомога при укусі каракурта, це – сірники. Необхідно припалити укус сірниками, зробити опік. Накласти асептичну пов’язку, можна обробити антисептиком. Лікарі не рекомендують обробляти рану мильним розчином, це може посприяти кращому проникненню отрути до кровоносної системи.

Каракурти особливо активізуються у даний період літа, оскільки це найактивніший період їх розмноження.

Нагадаємо, китайські науковці виявили п’ять нових видів павуків у південно-західній китайській провінції Юнань.

Як відомо, у травні цього року, в Енергодарі Запорозької області до реанімації після укусу гадюки потрапила 6-річна дівчинка.

Також «МАРТ» повідомляв, у Закарпатській області у лютому зареєстрували два випадки захворювання на малярію.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram