У Миколаєві на базі лікарні № 1 з травня почне працювати надсучасний ангіограф

У Миколаєві на базі міської лікарні № 1 з середини травня почнуть обстежувати і лікувати пацієнтів за допомогою надсучасного ангіографа. Апарат вже змонтували і встановили у наново відремонтованому приміщенні медичного закладу. Тут надаватимуть допомогу хворим з інфарктами та в передінфарктному стані.

Про це повідомляє кореспондент телекомпанії “МАРТ”.

Ангіограф призначений для надання допомоги пацієнтам з різними ушкодженнями судинної системи, каже завідувач новоствореного відділу, кардіолог-хірург Сергій Герасимчук.

За допомогою цього пристрою можна як діагностувати ураження судин різної локалізації, переважно це великі судини. Це, власне, аорта, це судини, які живлять серце (коронарні судини), це судини, які живлять головний мозок, це периферичні судини, судини нирок. Тобто, досить широкий спектр уражень ми можемо як діагностувати, так і надавати високоспеціалізовану лікувальну допомогу”, – каже Сергій Герасимчук.

Раніше пацієнтам, які потребували процедури стентування, робили операцію в районі грудної клітини. Зараз цю функцію навіть без наркозу виконують за допомогою ангіографічного обладнання.

До цього у Миколаєві подібний пристрій працював тільки на базі Миколаївської обласної лікарні. Тому пацієнтів доводилось транспортувати з одного медичного закладу до іншого, що не бажано для людей з інфарктами. Тепер і обстеження, і лікування можна здійснювати в одному місці. Однак, першій лікарні забракло спеціалістів, які можуть працювати на ангіографі. Тому до Миколаєва на роботу запросили Сергія Герасимчука. Лікар має 10-річний досвід роботи в інституту кардіології імені Миколи Стражеска.

Встановили обладнання в одному з приміщень першої лікарні, яке до того було кілька років зачиненим через аварійний стан. Щоб привести будівлю до ладу з міського бюджету виділили близько 7 мільйонів 200 тисяч гривень. Понад 23,5 мільйони коштував і сам ангіограф. Левову частку, 17 млн 860 тисяч виділили з бюджету міста Миколаєва.

Ми залучили кошти з державного бюджету, з Міністерства охорони здоров’я, які передали нам 5 мільйонів. А взагалі вартість цього обладнання набагато більша, але ці кошти також вплинули на кінцевий результат. Хочу подякувати депутатам попереднього скликання, які майже не вагаючись ухвалили рішення про виділення додаткових коштів з місцевого бюджету для того, щоб придбати цей ангіограф для миколаївців”, – розповів міський голова Олександр Сєнкевич.

До пандемії COVID-19, каже начальниця управління охорони здоров’я Ірина Шамрай, у миколаївців траплялось до пів тисячі інфарктів на рік. Зараз ця цифра поповзла в гору, тому що вірус вражає судини серця.

Для даного апарату протягом 2020-го року ремонтувалось приміщення. Дуже багато вимог є до цього приміщення, тому що тут і радіаційна безпека – це все-таки рентгенівська установка – і дозволи всі необхідно було брати. за рік воно (приміщення – ред.) було відремонтовано і сьогодні ми вже говоримо про те, що наразі очікується ліцензія Міністерства охорони здоров’я для того, щоб ми могли уже приступити до роботи”, – повідомила Ірина Шамрай.

Повноцінно відділення, за словами чиновниці, запрацює після травневих свят. В середині травня лікарня отримає відповідні документи від МОЗ та розхідні матеріали для проведення обстежень і мікро-операцій. Всі пацієнти (і з ургентними випадками, і за направленням кардіолога) обслуговуватимуться безкоштовно.

Лікарня № 1 уклала пакет з Національною службою здоров’я України на надання допомоги хворим з інфарктами міокарда, – каже Шамрай. – Без даної установки пакет з НСЗУ не укладається, тому що це є “золотим стандартом” сьогодні в наданні цієї допомоги. І кожному пацієнту, який надходитиме на лікування в даний заклад, вся допомога буде надаватись безкоштовно.”

На базі відділення працюватимуть дві палати інтенсивної терапії на 4 ліжко-місця. Для роботи на сучасному обладнанні 4 лікаря – молоді спеціалісти, пройшли відповідну підготовку в Київській медичній академії післядипломної освіти імені Платона Шупика.

Поширити:

Листопад 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930