У Миколаєві на аеродромі «Кульбакине» відбулась повітряна фаза навчань «Сі Бріз»

У Миколаєві на аеродромі «Кульбакине» відбулась повітряна фаза американо-українських військово-морських навчань «Сі Бріз 2021». Цього року в повітряному етапі беруть участь 25 літаків збройних сил України, Великої Британії та США.

Про це повідомляє кореспондент телекомпанії “МАРТ”.

Ці навчання наймасштабніші за понад 20 років існування. В них беруть участь понад 3 тисячі військових з 29-ти країн світу, з усіх континентів, окрім Антарктиди. Мета спільних навчань – підготовка штабів та підрозділів ВМС ЗСУ для виконання завдань за призначенням відповідно до стандартів та процедур НАТО.

У цьому році ми зібрали найпотужнішу кількість персоналу, найбільшу кількість повітряних суден. В цьому році є ще особливість – ми використовуємо дуже активно безпілотні авіаційні комплекси, тому що це вперше в історії “Сі Бріз” отримали можливості використовувати такий комплекс, – розповів заступник командувача військово-морських сил України Олексій Доскато.

За легендою навчань, військові мають відбити напад умовного противника на острів Зміїний і в бесарабському напрямку.

Завдання – спостереження за надводною обстановкою та буде відпрацьовано питання підтримки дій підрозділів і частин на суходолі, – уточнив Олексій Доскато.

Українські вертольоти Мі-14 в ході навчань імітували пошук і виявлення підводного човна умовного супротивника, а штурмовик Су-27 відпрацював враження наземної цілі з малої висоти для підтримки дій сухопутних військ. З літаків Ан-2 і Ан-26 десантувалися парашутисти, крім того, Ан-26 провів політ на гранично низькій висоті – щоб не засік умовний «ворог».

Навчання “Сі Бріз” проводяться вже 21-й раз і ми не включали ні в жодний сценарій розуміння про ворога, тим більше, що цей ворог РФ. Навчання тривають і їх мета – миротворча операція, безпекова миротворча операція, тому ми тут не маємо на увазі будь-яку країну, – розповів керівник навчань з боку США Стюарт Бауман.

У якості видовищного елементу навчань над аеродромом пролетіли 2 винищувача EF-2000 Tayphoon з Королівських Військово-морських сил Великої Британії.

Повітряна фаза «Сі Бріз» триватиме до 4 липня.

Поширити:

Листопад 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930