У МВС Казахстану заявило про затримання майже 4 тисяч людей

У ході протестів у Казахстані було затримано понад 3 тисячі 811 осіб, 26 протестувальників убито та 26 – поранено.

Про це пише Tengrinews.kz з посиланням на МВС Казахстану та президента країни Касіма-Жомарт Токаєва.

Останній заявив, що «тільки на Алмати напало 20 тисяч бандитів», маючи на увазі протестувальників і додав, що країна має «розбір польотів».

Критично важливо зрозуміти, чому держава «проспала» підпільну підготовку терактів сплячих осередків бойовиків, – сказав Касим-Жомарт Токаєв.

Він також заявив, що «бойовики» поки що не склали зброї, продовжують «вчиняти злочини» або готуватися до них.

Боротьбу із ними треба довести до кінця. Хто не здасться, буде знищено, – сказав він.

Нагадаємо, 6 січня, в Казахстані армії дали вказівку стріляти на повну поразку в бік мітингувальників, яких президент Касим-Жомарт Токаєв назвав «бандитами та терористами».

Як відомо, на початку січні у Казахстані спалахнули газові протести, які переросли у зіткнення з поліцією. Соціальна напруга виникла внаслідок стрімкого подорожчання зрідженого газу. Силовики почали застосовувати проти людей сльозогінний газ та шумові гранати.

Станом на ранок, 5 грудня, влада Казахстану заявила, що повернула контроль над вулицями центральних міст, а поліція затримала понад дві сотні протестувальників. У країні також відправили у відставку уряд.

Пізніше стало відомо, що у Казахстані повністю вимкнули інтернет та телемовлення а також не працює мобільний зв’язок.

У той же час, місцева преса повідомляє, що на бік протестувальників переходять окремі підрозділи правоохоронців.

Також повідомлялося, що екс-президента Казахстану Нурсултаан Назарбаєва усунуто чинним президентом Касим-Жомартом Токаєвим з посади голови Ради Безпеки. Назарбаєв перебував був керманичем країни з моменту здобуття незалежності, здобувши титул «єлбаси», що означає батько нації. Оголошення про те, що екс-президент Нурсултан Назарбаєв залишає посаду голови Ради Безпеки, призвело до несподіваних результатів — в одному з міст протестуючі знесли його пам’ятник з постаменту.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram