Космос. Фото: Pixabay

У космос цьогоріч відправляють перший дерев’яний супутник

Перший у світі дерев’яний супутник запустять у космос цього року. Пристрій живиться від дев’яти невеликих сонячних батарей.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на Space.com. Супутник WISA Woodsat має розміри приблизно 10x10x10 см і важить близько 1 кг.

Він зроблений з березових фанер зі спеціальним покриттям (WISA). Пристрій живиться від дев’яти невеликих сонячних батарей.

Читайте також: В Україні планують створити центр моніторингу і аналізу космічних знімків

Дерев’яний супутник запустять у рамках місії, розробленої фінською компанією Arctic Astronautics, що виробляє набори кубсатів для студентів. Він буде виведений на полярну орбіту за допомогою ракети Electron Rocket Lab в листопаді цього року.

Метою місії є перевірка поведінки та довговічності фанерних панелей в екстремальних умовах простору та оцінка їх придатності для майбутніх місій.

Читайте також: Ім’ям українського фізика-винахідника Івана Пулюя назвали планету

Супутник оснастять двома камерами, одна з яких буде прикріплена до металевої палиці для селфі, що дозволить команді місії спостерігати, як змінюється поверхня фанери супутника в космічному середовищі.

Основою для фанери є береза, і ми використовуємо в основному те саме, що ви знайдете в будівельному магазині або для виготовлення меблів. Звичайна фанера надто волога для використання в космосі, тому ми поміщаємо нашу деревину в термовакуумну камеру, щоб спочатку висушити її.

Потім ми виробляємо молекулярне нашарування, додаючи дуже тонкий шар оксиду алюмінію, що часто використовується для інкапсуляції електроніки, – пояснив головний інженер Woodsat Самулі Найман.

Читайте також: Україна й Італія готуються розширити співпрацю в космічній сфері

Нагадаємо, що віцепрем’єр – міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський заявив про необхідність якнайшвидшого створення українських космічних апаратів дистанційного зондування Землі з високою роздільною здатністю.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram