Фото: Livejournal

У Катарі пройшли перші вибори за участі жінок-кандидаток

Катарці проголосували на перших парламентських виборах, де дозволили балотуватися жінкам.

Про це пише Jutarnji List.

Громадяни обрали 30 з 45 членів ради шури, консультативного органу, що не має особливих повноважень. До сих пір члени цієї ради призначалися еміром Тамімом бен Хамадом Аль-Тані.

За даними МВС, всі 30 місць зайняли чоловіки. Жодна з 28 жінок, допущених до участі в виборах, не була обрана.

За офіційними даними, на виборчі дільниці прийшло 63,5% виборців, що набагато більше, ніж на місцевих виборах 2019 року, коли проголосував лише один з десяти виборців. Згідно державного інформаційного агентства, на виборах брало участь 233 кандидата і всі вони повинні були отримати дозвіл міністра внутрішніх справ.

Варто зауважити, що більшість з 2,5 мільйонів жителів Катару є іноземцями і не мають права голосу. Серед 330 тисяч катарців тільки нащадки тих, хто був громадянами цієї країни в 1930 році, мають право голосувати і балотуватися.

Нещадавно повідомлялося, Європейський союз ніколи не визнає парламентські вибори, організовані Росією в окупованому Криму, а також стурбований участю в цьому процесі жителів окупованого Донбасу.

Як відомо, з 2007 року Центральна виборча комісія Росії не зареєструвала на виборах різного рівня 120 тисяч людей, або 7% від усіх висунутих кандидатів.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram