У Миколаївської інфекційної лікарні є стовідсоткове фінансування, а питання зі штучним голодом пацієнтів та нестачі коштів на заробітну плату не більше ніж політичні ігри.
Про це сьогодні на брифінгу заявила голова Миколаївської обласної ради Ганна Замазєєва.
Відомо, що 29 червня до Миколаївської обласної ради надійшло звернення від головного лікаря Миколаївського обласного центру лікування інфекційних хвороб Світлани Федорової. Вона поскаржилася на відсутність коштів для виплати премій медикам, які боряться з COVID-19, та організації харчування пацієнтам. За її словами, заклад не заключив договір за 31 пакетом медичних послуг з Національною службою здоров’я України, однак 25 червня все ж вирішили терміново подати документи.
Для того, щоб з’ясувати, це поодинокі випадки чи системна проблема, ми подали запити до Національної служби здоров’я України, навіть була розмова з міністром. Також запросили інформацію у керівників наших обласних лікарень і запитали, чи є проблеми у фінансуванні за контрактами з НСЗУ з харчуванням, медичними препаратами та виплатою заробітних плат, – зазначила Ганна Замазєєва.
За фінансовим планом, якій подавала раніше інфекційна лікарня, на перше півріччя 2021 року медичному закладу потрібно було 58 млн 148 тис. гривень. Нині у лікарні було 10 млн залишків на депозиті, 20 млн на поточному рахунку і 30,8 млн гривень інфекційка отримала на початку року від НСЗУ.
З урахуваннням середньої завантаженості ліжкомісць та доступних коштів закладу цілком мало би вистачити коштів відповідно до запланованих потреб. До того ж, витрати на харчування теж покривають пакети договорів з НСЗУ.
Лікарня має понад 100% фінансування, яке було необхідне на перше півріччя. Тому в нас склалося запитання: як можна морити голодом пацієнтів під час повної забезпеченості, – прокоментувала голова облради.
Якщо з’ясується, що гроші на харчування використовувалися недоцільно, Національна служба здоров’я цілком може розірвати договір про медичне обслуговування пацієнтів через невиконання умов.
Це велика проблема і загроза, оскільки саме інфекційна лікарня приймає 20% від загальної кількості хворих на коронавірус. І ми можемо її втратити, – каже Ганна Замазєєва.
Нині найбільша стаття витрат у фінансовій документації лікарні стосується заробітних плат. У Миколаївській обласній раді кажуть, проблема полягає не у примарному недофінансуванні, а в неефективній роботі керівництва інфекційки. Головні лікарі інших медзакладів Миколаєва не мають таких проблем, а якщо і стикаються з недофінансуванням, намагаються розібратися у причинах.
Якщо в нас щось недофінансовується, ми шукаємо помилки в себе. Передивляємося історії хвороб, телефонуємо в НСЗУ, розмовляємо з МІС (медична інформаційна система, – ред.) і знаходимо, що і де ми не дописали. Виправляємо і потім всі кошти заходять вчасно, – пояснив головний лікар Миколаївської обласної дитячої клінічної лікарні Олександр Пліткін.
Щоб нарешті вирішити проблему з інфекційною лікарнею, головного лікаря Світлану Федорову запросять на профільну комісію. Разом розбиратимуться, чому так сталося і що з цим робити. Розривати договір з керівницею медзакладу поки що не збираються.
Нагадаємо, голова облради Замазєєва незадоволена станом справ у Миколаївській обласній інфекційній лікарні. За її словами, в лікарні не приймають дітей з коронавірусом, хоча в штаті прописаний педіатр.
Раніше повідомлялося, в Миколаєві планують створити центр онкогематології та трансплантології на базі обласної дитячої лікарні.