Фото: СММ ОБСЄ

У грудні «тишу» на сході України зривають уп’ятеро частіше, ніж рік тому, — ОБСЄ

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала протягом цього місяця в середньому за добу вп’ятеро більше випадків порушення режиму припинення вогню порівняно з груднем 2020 року.

Про це повідомив спеціальний представник чинного голови ОБСЄ в Україні та у Тристоронній контактній групі посол Мікко Кіннунен.

Він зазначив, що на засіданні ТКГ, що відбулося 22 грудня, пріоритет був відданий питанню безпеки, у тому числі дотриманню режиму припинення вогню.

Я радий, що учасники висловили тверду рішучість повністю дотримуватись заходів щодо посилення режиму припинення вогню від 22 липня 2020 року, — сказав спецпредставник.

За його словами, така рішучість має величезне значення для людей, які живуть по обидва боки лінії розмежування.

Це також має особливе значення, оскільки ситуація у безпеці вздовж лінії розмежування залишається нестабільною. Цього місяця СММ фіксує в середньому вп’ятеро більше порушень режиму припинення вогню на день у порівнянні з груднем 2020 року, — заявив Міко Кіннунен.

Нагадаємо, 7 вересня Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ на Донбасі зафіксувала понад 1500 порушень: в Луганській області вдвічі менше, ніж в Донецькій.

Як відомо, у квітні Дитячий фонд ООН повідомляв, що на Донбасі через міни і вибухонебезпечі предмети загинули 42 дитини, ще 144 отримали поранення.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram