У Гренландії від найбільшого з арктичних шельфових льодовиків, що залишились, відколовся великий масив льоду площею близько 110 квадратних метрів.
Супутникові знімки показують, що він розколовся на безліч дрібних частин. Про це повідомляє Бабель з посиланням на BBC.
Цей відкол є ще одним свідченням того, що в Гренландії відбуваються швидкі зміни клімату.
«Атмосфера в цьому регіоні з 1980 року потепліла приблизно на 3 градуси за Цельсієм. А в 2019 і 2020 роках тут були рекордні річні температури», — кажуть науковці з Університету Фрідріха-Олександра в Німеччині.
Greenland—“A big chunk of ice has just broken away from Arctic's largest remaining ice shelf—79N or Nioghalvfjerdsfjorden—in NE Greenland—loss is further evidence of the rapid climate changes—The atmosphere in this region has warmed by about 3C since 1980” https://t.co/m4BiB284VN pic.twitter.com/3osWuJNtJZ
— Sara Laughter (@GreenAwakening) September 14, 2020
Фотографії з супутника демонструють, що температура в регіоні зросла — ці висновки зробили на основі великої кількості місць з розталою водою на крижаній поверхні. Науковці наголошують, що вода шкодить крижаним масивам, адже заповнює і розширює тріщини.
79N — це останній найбільший шельфовий льодовик Арктики. Вчені вважають, що цей льодовик може почати розпадатися через 10 або 20 років.
Нагадаємо, що в Антарктиді поблизу української станції “Академік Вернадський” самка тюленя народила малюка.