Фото: Dbr.gov.ua

У ДБР розповіли про нові подробиці катастрофи літака Ан-26

Державне бюро розслідувань допитало більше 40 свідків у справі про падіння в Харківській області транспортного літака Aн-26 з військовослужбовцями та курсантами Харківського університету ПС ЗСУ ім. Івана Кожедуба.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Розслідування розпочате за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 416 Кримінального кодексу України – порушення правил польотів та підготовки до них, що спричинило тяжкі наслідки, – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що на 28 вересня 2020 року слідчими ГБР проведені такі слідчі дії

Станом на 28 вересня 2020 року слідчими ДБР проведено низку слідчих дій, а саме:

 • огляд місця події, під час яких виявлено значну кількість речових доказів та два бортові самописці (чорні скриньки);
 • огляд останків 25 загиблих за участю судово-медичних експертів;
 • призначено 26 судово-медичних експертиз;
 • вилучено зразки паливо-мастильних матеріалів літака та зразки ґрунту на місці події;
 • у військовій частини проведено виїмку документів щодо організації та проведення польотів;
 • отримано інформацію та документи з Українського гідрометеорологічного центру, державного підприємства обслуговування повітряного руху України, Державного підприємства “Антонов”, командування Повітряних Сил ЗС України;
 • допитано як свідків понад 40 осіб;
 • забезпечено відібрання біологічних зразків для подальшого проведення ДНК експертизи від 18-ти родичів загиблих курсантів та семеро родичів членів екіпажу;
 • призначено 25 генетико-молекулярних експертиз;
 • витребувано документи щодо проведення ремонту та продовження ресурсу двигунів, які використовувалися на літаку;
 • подано 7 клопотань про накладення арешту на речі та документи, вилучені в ході оглядів, з метою подальшого забезпечення проведення генетично-молекулярних експертиз.
Читайте також: “Слуги народу” закликали Зеленського нагородити курсанта, який вижив у катастрофі Ан-26

Після проведення всіх експертиз з ідентифікації загиблих їх тіла будуть повернуті їхнім родичам в найкоротші терміни. Хід розслідування перебуває на особливому контролі керівництва ДБР. Досудове розслідування триває, – зазначили у відомстві.

Нагадаємо, у Харківській області поруч з дорогою впав військовий літак Ан-26. Жертвами авіакатастрофи військового літака АН-26стали 25 осіб.

Як відомо, 26 вересня, слідчі Державного бюро розслідувань почали досудове розслідування у зв’язку з авіакатастрофою військового літака АН-26 Повітряних сил ЗСУ в Харківській області.

Раніше повідомлялось, у результаті аварії літака у Харківській області загинув син депутата Миколаївської обласної ради Вадима Олабіна. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram