Пугач. Фото - facebook.com/zapovidnyk2018

У Чорнобильській зоні дослідники побачили рідкісного птаха

У Чорнобильській зоні помітили дуже рідкісну для наших широт птицю. Це пугач. Розмах його крил досягає 190 сантиметрів і він є хижаком.

Про це повідомляють на сторінці Чорнобильського Радіаційно-екологічного Біосферного Заповідника у Facebook, пише Dilo.

“Пугач з родини Совових – дуже рідкісний гніздуючий птах на території Заповідника. Оселяється він біля відкритих і заболочених ділянок лісу. Відкриті території – зручні для полювання великого птаха: розмах його крил сягає 190 см. Навесні (березень-квітень) можна почути голосні крики пугача. Птах, таким чином, маркує гніздову територію”, – йдеться у повідомленні.

Він розміщує гнізда на землі біля основи стовбура дерева. Також їх знаходили на горищах занедбаних сільських будівель.

Читайте також: Чорнобильська АЕС використовуватиме нове ядерне сховище відходів

Зазначається, що спектр харчування пугача дуже широкий – від дрібних гризунів до середнього за розміром зайця. Хоча в його живленні переважають птахи. Науковці знаходили залишки слукви, тетерука, качки, сірої сови.

У Заповіднику гніздиться 6-9 пар цих птахів. Пугач – доволі обережний, тому знахідка цього пернатого є великою удачею, наголошується у повідомленні.

На минулому тижні, у Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику виявили рідкісний вид метеликів, за розмірами здатних зрівнятися з птахом – блакитну стрічкарку.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram