У 1991 році незалежність України пітримали 89 % виборців на Миколаївщині

Більше 28 мільйонів українців проголосували за незалежність України на референдумі 1991 року. Тоді, 1 грудня, Акт проголошення незалежності підтримали в усіх регіонах. Зокрема на Миколаївщині вільну Україну обрали більше 89 % виборців.

29 років тому українцям на референдумі поставили всього одне питання: “Чи підтверджуєте ви Акт проголошення незалежності України?”. Про це йдеться в сюжеті кореспондентів телеканалу “МАРТ”.

Серед тих, хто відповів “Так, підтверджую”, була Інна Береза.

Безумовно, Акт проголошення незалежності України збудив у мене величезні почуття радості, – каже Інна Береза.

Читайте також: У Шотландії знайшли двометровий тризуб

У той час Інна Юхимівна працювала в університеті, захистила кандидатську дисертацію з української літератури та викладала на курсах української мови. Попит на них у Миколаєві був надзвичайно великий.

Записувались на курси у першу чергу, як ви думаєте, які організації? Військові, юристи, а найпершими – працівники торгівлі. І, до речі, дуже серйозно сприймали навчання. Зараз більший супротив іде. А тоді приходили спокійно і вчили, цікавились історією, – розповідає Інна Юхимівна.

Сьогодні Інна Юхимівна – активний учасник усіх проукраїнських рухів у Миколаєві. Щороку разом із родиною бере участь в акціях до дня незалежності України. Є членом правління миколаївського осередку товариства «Просвіта».

Нагадаємо, у Києві до тридцятиріччя незалежності України відбудеться військовий парад на Хрещатику та Майдані Незалежності. Відповідний указ підписав президент України Володимир Зеленський. Організацію та проведення військового параду до 30-ї річниці незалежності поклали на Кабінет міністрів України.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram