Тунець. Фото: pixabay.com

Тунець – лідер за вмістом поживних речовин серед риби

Лікарі настійно рекомендують додавати рибні страви в меню мінімум два рази на тиждень – вона містить легкозасвоюваний білок та не створює відчуття тяжкості.

Регулярне вживання риби при відсутності протипоказань – це відмінна профілактика багатьох проблем зі здоров’ям, повідомляє Голос UA.

Тунець – це лідер за вмістом вітамінів і поживних речовин. При цьому його калорійність не перевищує 80 кКал на 100 гр. М’ясо тунця – це чистий білок. У ньому дуже мало жиру і є цинк, фосфор, кальцій, селен і вітамін Д. Спробувати кращий в світі тунець можна на Сицилії.

Вживання жирної червоної риби покращує роботу серцево-судинної системи, перешкоджає утворенню тромбів. У ній багато вітамінів групи В, А і Д, а також селен, фосфор і фолієва кислота. Форель трохи менш калорійна, при цьому містить ще й натрій, калій, кальцій, марганець, магній, фтор. І, звичайно, незамінні для роботи серця і організму в цілому Омега-3 і Омега-6 жирні кислоти. Крім основних властивостей, вони допомагають роботі ендокринної системи, сприяють правильному формуванню кісток і обміну речовин.

Найкориснішою частиною тріски є печінка. У трісці майже немає холестерину. Її біле м’ясо містить 19% білків і лише 0,3% жиру. Регулярне споживання тріски зміцнює імунітет, поліпшує роботу нервової системи і обміну речовин.

Палтус містить серотонін і мелатонін, що підтримують настрій в нормі і регулюють сон. Його рекомендують літнім людям: якщо включити його в раціон на постійній основі, це буде профілактикою хвороби Альцгемера. Білки, що містяться в палтусі, нормалізують роботу клітин мозку, запобігають їх відмирання і покращують живлення.

Короп, карась і сазан містять до 11% жиру і до 17% білка, а тому їх користь для організму важко переоцінити. Крім того, в них багато кальцію і сірки. Вони корисні для краси шкіри і нервової тканини.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram