ТКГ погодила чотири нових ділянки розведення сил

На черговому засіданні Тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ) в форматі відеоконференції за участю Леоніда Кравчука і Вітольда Фокіна узгоджені 20 ділянок розмінування і чотири нових ділянки розведення сил.

Про це повідомляє Офіс Президента.

Під час засідання робочої групи з питань безпеки голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Яшар Халіт Чевік зазначив, що після введення пакету додаткових заходів щодо консолідації режиму припинення вогню з 27 липня в цілому дотримується режим тиші, а на початку серпня СММ ОБСЄ не фіксувала жодного його порушення .

Протягом 24 днів на Донбасі в результаті бойових дій не загинув жоден український військовий.

У групі з питань безпеки було досягнуто домовленостей по 20 ділянкам розмінування в межах оновленого плану, передбаченого комюніке Паризького саміту «нормандської четвірки» від 9 грудня 2019 року.

Це дозволить просунутися у виконанні домовленостей лідерів «нормандського формату», досягнутих у Парижі, і наблизитися до проведення саміту «нормандської четвірки» в Берліні. Також українська сторона підтримала необхідність розробки рамкового рішення ТКГ з протимінної діяльності, що допоможе оптимізувати подальшу роботу з цього питання, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, українська делегація також підтримала пропозиції по чотирьом новим ділянкам розведення сил і засобів.

Під час обговорення підсумків роботи економічної групи говорилося, що українське підприємство з водозабезпечення продовжуватиме здійснювати на постійній основі поставки питної води українському населенню, яке проживає на тимчасово окупованій території.

У рамках гуманітарної робочої групи було досягнуто прогресу в питаннях взаємного звільнення утримуваних осіб.

Українська сторона в черговий раз підкреслила виконання всіх домовленостей щодо підтвердження списків для взаємного звільнення утримуваних осіб та підтвердила інформацію про осіб, яку запитували учасники консультацій.

Відзначається, що Україна очікує дзеркальних і симетричних дій від іншої сторони.

З метою інтенсифікації Мінського переговорного процесу, займаючи проактивну позицію, українська сторона під час роботи групи з політичних питань наголосила на необхідності виконання Паризьких домовленостей лідерів «нормандської четвірки», зокрема продовження роботи над законодавством з метою імплементації «формули Штайнмайера, – інформують в Офісі Президента .

Крім того, Леонід Кравчук поінформував учасників ТКГ про направлення в рамках підготовки до місцевих виборів в Україні звернення до Верховної Ради з пропозицією розглянути питання про відповідність Постанови ВР «Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році» Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», а також Комплексу заходів з виконання Мінських угод, який був підтриманий резолюцією Ради Безпеки ООН 2202 (2015).

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram