Фото: Прес-служба Миколаївська ОДА

Ситуація із захворюваністю на COVID-19 в області – «досить серйозна», – головний санлікар Миколаївщини

Ситуація з поширенням коронавіруса COVID-19 у Миколаївській області є «досить серйозною». На сьогоднішній день в області зареєстровано 2 812 підтверджених випадків COVID-19.

Про це вчора, 24 вересня, під час онлайн-брифінга заявив в.о. директора ДУ «Миколаївський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», головний державний санітарний лікар Миколаївської області Володимир Клочко, повідомляє прес-служба облдержадміністрації.

«Найбільш ураженими є декілька територій, але найбільш велика інтенсивність епідемічного процесу саме у Миколаєві. Оскільки сьогодні, наприклад, із 89-ти, які були зареєстровані як захворілі за результатами ПЛР-діагностики 63 особи – це мешканці Миколаєва», – звернув увагу Володимир Клочко.

Він роз’яснив, що позначення регіонів зеленим, жовтим, помаранчевим або червоним рівнем небезпеки поширення COVID-19, залежно від епідемічної ситуації, відбувається не на обласному рівні. Це рішення приймає національна комісія ТЕБ та НС, яке залежить від показників.

Володимир Клочко розповів, що на даний момент у «помаранчевій» зоні знаходиться м. Вознесенськ, до «жовтого» рівня відносяться м. Миколаєв, м. Южноукраїнськ, Баштанський, Вознесенський, Вітовський, Казанківський райони, і що саме вони формують епідситуацію на території Миколаївської області.

Щодо проходження ПЛР-тесту після завершення самоізоляції, то головний державний санітарний лікар Миколаївської області пояснив, що відповідно до наказу МОЗ України № 2122, особам, які пішли на самоізоляцію і у яких протягом 14 діб не було виявлено ніяких проявів коронавірусної інфекції, ПЛР-тестування проходити не потрібно.

З приводу тих, у кого будуть проявлятися якісь ознаки захворювання, коли вони знаходяться на самоізоляції, то вони вже повинні розцінюватися як хворі їхніми сімейними лікарями і до них є певні інші підходи згідно із стандартами надання медичної допомоги, – зауважив Володимир Клочко.

Він наголосив, що лише засоби індивідуального захисту та їх правильне використання дозволить зупинити погіршення стану захворюваності на коронавірусну інфекцію COVID-19. Володимир Клочко закликає всіх раціонально ставитися до свого здоров’я та до здоров’я тих, хто оточує і користуватися засоби індивідуального захисту в місцях скупчення людей.

Нагадаємо, північне міжобласне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало ТОВ “Группа “Аптекарь” у розмірі 30 тисяч гривень за виробництво та розповсюдження препарату, який рекламувався як “засіб від коронавірусу”.

Раніше повідомлялось, у Миколаєві 94-річна жінка вилікувалась від COVID-19. Виписали з лікарні літню жінку у задовільному стані. Про це розповіла в ефірі програми “Добрий вечір” очільниця департаменту охорони здоров’я міської ради Ірина Шамрай. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram