Ситуацію зі сміттєзвалищами в Інгульському районі вдалось стабілізувати – Ганна Ременнікова

Проблема зі стихійними звалищами в місті і в Інгульському районі зокрема виникає не через відсутність бюджетного фінансування, а через бюрократичні перепони з тендерною документацією. Однак після завершення тендерних процедур питання вдалось вирішити.

Про це в програмі «Діалог» на телеканалі «МАРТ» розповіла голова адміністрації Інгульського району Ганна Ременнікова.

Нам вдалось вирішити цю ситуацію лише в червні, наприкінці червня. Протягом останнього тижня червня ми вивезли понад 8 тон, а точніше кубометрів сміття. На даний час понад 13 тисяч тон сміття вивезли з району. Щоденно ходять рейди, 2-3 бригади, які збирають «стихійку», ми це називаємо патрулями. Вони їздять магістральними вулицями, а більш важка техніка працює у внутрішніх кварталах збирає негабаритне сміття. Зараз ще й листва почала падати. Двірники підмітають, збирають абсолютно все сміття. І це масштабна робота, тому що це трагедія міста – неукладені договори, нестача коштів і всі відповідні наслідки від цього, – розповіла Ганна Ременнікова.

Чиновниця каже, звалища виникають через людей, які не бажають платити свої кошти за вивезення того ж побутового сміття.

Адже ніхто не привіз нам це сміття зі сторони, воно не херсонське, воно миколаївське. Ми регулярно звертаємось до городян, до голів ОСББ, ЖЕКам, щоб проводилась роз’яснювальна робота. Я вважаю, що на сьогодні це питання є вирішеним, – каже Ганна Ременнікова.

Також голова адміністрації Інгульського району висловила сподівання, що після підписання договору з «Миколаївкомунтрансом», яке нещодавно виграло конкурс на вивезення сміття вдасться заощаджувати кошти.

Ми чекаємо на цей договір, він поки що не вступив у дію. Ми дуже сподіваємось, що нам вдасться заощаджувати кошти, щоб їх вкладати у благоустрій району, а не просто на вивіз сміття. «Комунтранс» вивозитиме сміття за однієї умови, якщо всі ці сміттєзвалища знаходитимуться поряд  баками. Але стихійні накопичування не завжди знаходяться поряд з баком. У нас в районі дуже багато приватного сектору, розкидують сміття в різних місцях, а на це з «Комунтрансом» договору немає. В такому разі Інгульській адміністрації знову доведеться грати тендери і вивозити все це власними силами і силами міста, – каже Ганна Ременнікова.

В адміністрації напрацювали графік роботи по тим вулицям, де постійно виникають стихійні звалища, каже чиновниця. Городяни можуть ознайомитись з цим графіком в адміністрації, щоб знати, коли саме і в який день працюватимуть сміттєвози на їх вулицях, щоб за графіком прибирати ці звалища.

Складно нам довелось домовлятись про таку форму роботи з нашим підрядником, розповіла Ременнікова. – Він місяць пручався, але ми дійшли згоди і вирішили спробувати. Результати досить гарні. Коли об’їжджаю район особисто, бачу, що вже не так часто впадають в око безкінечні «стихійки», що виникають невідомо звідки. Буквально з повітря, в незрозумілих місцях.

Одночасно з цим. Каже депутат і голова адміністрації Інгульського району, звернення самих мешканців, щодо виникнення стихійних звалищ по кількості мало не на першому місці.

Раніше повідомлялось про те, що біля парку “Ліски” під час толоки прибрали стихійне сміттєзвалище.

Поширити:

Січень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31