Суд повністю виправдав колишнього віце-губернатора Миколу Романчука

У вівторок, 8 червня, колегія суддів Центрального районного суду Миколаєва у складі Володимира Алейникова, Івана Дірко під головуванням Світлани Скрипченко винесла рішення у справі колишнього першого заступника голови Миколаївської обласної державної адміністрації Миколи Романчука.

Після п’яти років слідства і судових розглядів суд повністю виправдав Миколу Романчука, постановив скасувати арешт майна і повернути йому все вилучене. Під час оголошення колишній віце-губернатор розплакався, передає видання «НикВести».

Суд постановив незаконними і невідповідним нормам Кримінально-процесуального кодексу України негласні слідчі дії правоохоронців щодо Миколи Романчука до внесення відомостей по ньому до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Суддя зазначила, що це не тільки пряме втручання в його особисте життя, але і не допускається до суду як докази. В матеріали справи і захисту не було надано санкції суду про проведення таких дій.

Крім того, суд звернув увагу, що прокурор повинен був визначити раціональну послідовність спрямування справи, а саме в Національне антикорупційне бюро, а не у військовою прокуратуру. Оскільки розмір передбачуваної вигоди перевищував 500 мінімальних зарплат, а фігурантом був держслужбовець. Таким чином, на думку суду, прокуратура діяла поза своїх процесуальних повноважень.

В результаті суд вирішив, що обвинувачення не довело про вчинення правопорушення обвинуваченим.

Як відомо, що 3 червня 2016 році біля будівлі Миколаївської ОДА співробітники спецпідрозділу «Альфа» та с «оперативники» СБУ затримали помічників першого заступника голови Миколаївської ОДА Миколи Романчука з великою сумою іноземної валюти. З автомобіля затриманих було вилучено спортивна сумка з 80-ма тисячами доларів.

Також був затриманий й сам Микола Романчук за підозрою в отриманні хабара у 92 тисячі доларів.

В ході обшуків під будинком заступника голови Миколаївської ОДА співробітниками Служби безпеки України було виявлено тунелі, де знаходилися сейфи із золотими злитками, старовинними іконами, антикваріатом та столовим сріблом.

Поширити:

Грудень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031