Суд лишив без змін суму застави віце-меру Миколаєва Сергію Коренєву

У середу, 22 вересня, Вищий антикорупційний суд України залишив без зміни суму застави заступнику міського голови Миколаєва Сергію Коренєву в справі щодо реконструкцію Соборної площі.

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури просив суд збільшити суму застави для Сергія Коренєва з 3 мільйонів 518 тисяч гривень до 22 мільйонів 700 тисяч гривень, вказавши, що у чиновника є заощадження в розмірі 23 тисяч доларів і 450 тисяч гривень, спільно з дружиною він володіє земельною ділянкою, двома квартирами і легковим автомобілем, а також вказавши на майновий стан сім’ї Сергія Коренєва, пише видання «НикВести» з посиланням на трансляцію засідання.

З огляду на майновий стан Коренєва вважаю, що розмір суми застави, який визначений як альтернативний запобіжний захід є абсолютно неприпустимим для того, аби забезпечити нормальну процесуальну поведінку Коренєва, – сказав прокурор.

Також прокурор звернув увагу суду на те, що протягом 2016 – 2021 років Сергій Коренєв 11 разів виїжджав за межі України, в тому числі, в країни з високим рівнем життя, такі як ОАЕ, Австрії, Італія.

Адвокати Сергія Коренєва просили суд відмовити в клопотанні прокурора, вказавши, що доходи Сергія Коренєва в 2 мільйони гривень з 1998 року – невелика сума.

Озвучена прокурором сума в 433 тисячі гривень, яку заробили Сергій Коренєв з дружиною за 22 роки теж ні про що не говорить, хіба що про те, що ці люди працювали і заробляли собі на життя. Як прокурор аргументує цим те, що Коренєв зможе сплатити заставу в 22 мільйони гривень — незрозуміло, – сказав адвокат.

Адвокати також вказали, що загальна вартість нерухомого майна Сергія Коренев становить 3 мільйони 80 тисяч гривень, а тому не може покрити суму застави в 22 мільйона 700 тисяч гривень, про яку просить прокурор.

У чому полягає цинізм ситуації, на яку посилається прокурор. На дві квартири, відповідно до клопотання сторони обвинувачення, накладено арешт. Загальна вартість цих квартир становить 1 мільйон 400 тисяч гривень. Якщо б Коренєв розпродав усе своє майно і разом з дружиною та двома малолітніми дітьми залишилися на вулиці, то у нього по-перше не було б можливості продати ці квартири, а по-друге у нього б склалася сума, про яку я говорив – в 3 мільйона 80 тисяч гривень, але аж ніяк не 22 мільйони гривень, — вказав адвокат.

В ході засідання колеги Сергія Коренєва просили суд взяти його на поруки. Зокрема, клопотання подали депутати міськради Миколаєва від фракції «Пропозиція»: Федір Панченко, начальник відділу стандартизації та впровадження електронного урядування Дмитро Канарський, директор департаменту фінансового контролю Андрій Єрмолаєв, депутати районної ради від Єгор Бедаков, Сергій Колесник та Олександр Рябенко, керівник КП «Миколаївпастранс» Олексій Ушаков, виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, а також мер Миколаєва Олександр Сєнкевич.

В результаті колегія суддів прийняла рішення відмовити в клопотанні прокурора і залишити запобіжний захід у вигляді арешту із застовою в 3 мільйонів 518 тисяч гривень. Окрім того суд відмовив у клопотанні взяти Сергія Коренєва на поруки.

Раніше повідомлялося, що Вищий антикорупційний суд залишив без зміни запобіжний захід віце-меру Миколаєва Сергію Коренєву у справі про реконструкцію Соборної площі.

Нагадаємо, детективи НАБУ затримали підозрюваних у привласенні 26 мільйонів гривень директора департаменту житлово-комунального господарства Сергія Коренєва, його заступника Олександра Брижатого і директора підрядної фірми «ПІК-СТРОЙ» Марину Лозовенко.

Пізніше стало відомо, Вищий антикорупційний суд обрав всім трьом запобіжний захід у вигляді утримання під вартою строком на 60 діб з правом внесення застави.

Також повідомлялося, що пізніше всі троє вийшли під заставу: Сергія Коренєва і Олександра Брижатого звільнили з-під варти ввечері 13 серпня, раніше – під заставу вийшла Марина Лозовенко.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram