Фото: ГУ ДСНС у Миколаївській області

Стало відомі результати розслідування причин вибуху в п’ятиповерхівці у Новій Одесі

Комісія з технічного розслідування вибуху газу завершила з’ясування причин та обставин аварії, що сталася у п’ятиповерховому будинку у Новій Одесі.

Результати технічного розслідування опубліковані на сайті Управління Держпраці в Миколаївській області.

В Акті розслідування технічних  причин виникнення аварії, пов’язаної з використання газу в побуті, зафіксовано, що  основними технічними причинами появи небезпечної концентрації газоповітряної суміші, що може привести до вибуху, є:

  • незабезпечення проведення своєчасного технічного обслуговування внутрішніх газопроводів і газового обладнання будівлі, спеціалізованою організацією, що має дозвіл на виконання цих робіт;
  • незабезпечення проведення своєчасного технічного обслуговування, перевірки і прочищення димових і вентиляційних каналів, оголовків житлового будинку, спеціалізованою організацією, що має дозвіл на виконання цих робіт.

До організаційних причин віднесено:

  • власником (балансоутримувачем) не забезпечено утримання систем газопостачання відповідно до вимог чинного законодавства України;
  • відсутні договори та не виконується технічне обслуговування внутрішніх газопроводів і газового обладнання відповідно до вимог документації з експлуатації заводів-виробників газового обладнання;
  • власником (балансоутримувачем та/або орендарем (наймачем)) не контролюється технічний стан газопроводів (підземних, надземних, наземних та ввідних) і споруд на них шляхом проведення комплексного технічного огляду (обходу) трас газопроводів, технічного обстеження, в тому числі КПО, вимірювання захисних потенціалів і перевірки ефективності роботи засобів ЕХЗ. Не обслуговується запірна арматура не рідше ніж один раз на рік і за необхідності – не ремонтується;
  • не виконується періодична перевірка і прочищення димових і вентиляційних каналів відповідно до п.6.8. глава 6. розділ V. НПАОП 0.00-1.76-15 «Правила безпеки систем газопостачання».

У документі наведено висновок експертної організації, у якому зазначається про відсутність можливості оцінити технічний стан газообладнання та газопроводів на даному об’єкті через повне зруйнування об’єкту (в місці локалізації) під  час аварії (вибуху газоповітряної суміші) та ліквідації наслідків.

Нагадаємо, у суботу, 27 листопада, у панельній багатоповерхівці у місті Нова Одеса стався вибух побутового газу.

Пізніше, у неділю, 28 листопада, у Головному управлінні Держслужби з надзвичайних ситуацій Миколаївщини повідомили про завершення пошуково-рятувальних робіт на місті вибуху житлового будинку в місті Нова Одеса. За два дні пошукових робіт ДСНСники виявили трьох загиблих. Окрім того, 54 людини було евакуйовано, троє постраждало.

Також повідомлялося, мешканцям будинку, який постраждав від вибуху у Новій Одесі, виділять 4,4 мільйона гривень із резервного фонду миколаївського обласного бюджету.

Поширити:

Січень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31