Фото: Reuters

Справа «МН17»: Нідерланди не притягатимуть Україну до відповідальності за незакрите небо

Україна не знала, що цивільна авіація була в небезпеці, коли в липні 2014 роки над Донбасом був збитий рейс MH17.

Про це заявив глава МЗС Нідерландів Стеф Блок, пише NU.

За словами Блока, немає достатніх доказів, щоб визнати Україну юридично відповідальною за неповне закриття повітряного простору.

Нижня палата парламенту Нідерландів наполягала на розслідуванні, оскільки хотіла зрозуміти, яку роль Україна зіграла в цій катастрофі. Серед іншого, депутати хотіли знати, чому повітряний простір над зоною конфлікту не було повністю закрито.

Було виявлено недостатньо доказів, що свідчать про те, що українська влада того часу, відповідальна за безпеку цивільної авіації на сході України, усвідомлювала загрозу для цивільної авіації, за винятком тієї частини авіапростору, яка вже була закрита, — зазначається у звіті Фонду безпеки польотів.

Крім того, схоже, що російські органи цивільної авіації, які відповідали за вже закритий повітряний простір, що прилягає до зони бойових дій на сході України, також не бачили загрози для цивільної авіації, зазначив міністр.

У парламенті Нідерландів попросили провести розслідування в жовтні 2019 року. Потім Нідерланди звернулися до Росії і Україні з проханням про співпрацю.

На практиці реалізація цієї співпраці зайняла більше часу, ніж передбачалося, — сказав Стеф Блок.

Як відомо, що літак Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий в небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року. Всі 298 осіб, які перебували на борту, загинули.

Нагадаємо, у червні 2020 року стало відомо, що у тілах жертв збитого Boeing MH17 знайшли фрагменти російського «Бука».

Також повідомлялось, Слідство у справі МН17 оголосили мету бойовиків — ймовірно вони намагалися збити український військовий літак.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram