Спецрепортаж: звідки у Миколаєві тротуарна плитка?

Досвід багатьох українських міст показує, що тротуарна плитка – це тренд у міській урбаністиці. ТРК “МАРТ” дослідив її переваги і недоліки, а також доцільність використання у Миколаєві.

Тротуарна плитка — сучасний матеріал для покриття тротуарів, вулиць, підходів до будівель. Плитка проста в укладці і обслуговуванні. На відміну від асфальтового покриття, не перешкоджає рослинам в живленні водою і газообміні. Вона може витримати великі перепади температур, не плавиться від сонця і не виділяє шкідливі для здоров’я гази.

Виробництво було винайдено в Голландії в XIX столітті. Тротуарна плитка використовувалася при будівництві доріг через нестачу в країні кам’яних матеріалів. Після того, як застосування такого матеріалу було визнано достатньо успішним, виробництво тротуарної плитки почалося і в інших країнах.

Дивіться також: ЦНАП: як миколаївцям отримати необхідні адміністративні послуги

Спочатку використовувалися масивні залізобетонні плити квадратної і прямокутної форм. Виробництво фігурної тротуарної плитки почалося в середині дев’яностих років XX століття, спочатку тільки методом вібролиття. На даний момент це досить популярний будівельний матеріал в світі і в Україні.

Тротуарна плитка може бути виготовлена з різних матеріалів. Найбільш класичний – це бетон, дана технологія проста у виробництві, і вироблена плитка витримує великі навантаження. Але існують і інші технології: з натурального каменю, обпаленої глини, дерева, гуми.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram