Спалах COVID – 19 у Рибаківці: офіційно підтверджено діагноз у 15 осіб

На даний час у Рибаківці, де 10-го липня виявили двох хворих на коронавірус, вже 14 людей у яких підтвердили цей же діагноз. Ще одна жінка з COVID – 19 працювала в Луговому, Березанського району.

В даний час п’ятеро пацієнтів з курортного містечка перебувають на лікуванні в Миколаївській обласній інфекційній лікарні.

Вони всі стабільні. Серед них є (пацієнти – ред.) у важкому стані, але загрози для життя на сьогодні немає, – розповіла директор КНП «Миколаївський обласний центр інфекційних хвороб» Світлана Федорова.

Всі хворі працювали в Рибаківці, в закладах громадського харчування на базах відпочинку та в місцевих магазинах.

Це місцеві, це не відпочиваючі. По одному з кафе – сама господиня цього кафе і ті люди, які працювали і цьому кафе. В них були створені умови спільного проживання, тому там був досить таки тісний контакт, внаслідок чого один (хворий – ред.) з’явився то всі вони були інфіковані, – каже заступник директора Миколаївсього лабораторного центру Олександр Ігнатенков.

Хвороба проходила безсиптомно, її виявили під час планового тестування перед госпіталізацією. А під час тестування осіб, що контактували із захворілими, виявили ще п’ятьох людей, діагноз яких теж підтвердився.

Читайте також: Один новий випадок COVID-19 на Миколаївщині

Світлана Федорова каже, протягом двох тижнів можуть виявити набагато більше хворих, адже тести показують наявність Ковід 19 лише на 5-6-й день з моменту інфікування. Тому лікарка радить поки що утримуватись від відпочинку в Березанському районі.

Один із закладів харчування, де виявили хворих поки що працює, однак відпочивальників попередили про те, що варто обмежити відвідування закладу, або ж строго притримуватись всіх карантинних рекомендацій. За словами Олександра Ігнатенкова, рішенням комісії обласної ТЕБ і НС заборонять роботу нічних клубів у Рибаківці. Також після спалаху хвороби зачинили місцеву амбулаторію, яку відвідували хворі на COVID – 19, а лікарів та медперсонал відправили на двотижневу обсервацію. Загалом в Рбаківці протестували близько 40-ка осіб, які або контоктували, або потенційно могли контактувати з хворими і ця робота триває. Сам курорт Рибаківку закривати не планують.

Нагадаємо, в одному з місцевих кафе у селі Рибаківка Коблевської ОТГ Миколаївській області зафіксували спалах коронавірусної інфекції.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram