Фото: Шпиталь St. Jude

SpaceX вперше відправить у космос людину з протезом

Компанія Ілона Маска SpaceX назвала ім’я другого члена екіпажу комерційного рейсу Crew Dragon. Друге місце на комерційному рейсі отримала 29-річна Хейлі Арсено — співробітник клініки дитячих онкозахворювань St. Jude Children’s Research Hospital, в якій вона сама раніше проходила лікування від раку кісток.

Про це пише журнал «Вокруг света. Україна».

Остеосоркома лівої ноги була діагностована у Хейлі Арсено в 10-річному віці, після чого дівчинка пройшла 12 курсів хіміотерапії і кілька операцій з видалення колінної і частини стегнової кістки, які замінили на протези. Вона стане першою людиною з протезованою частиною тіла, котра побуває в космосі.

Дівчина вже проходить спеціальну підготовку перед космічним польотом. Вона відвідала компанію SpaceX, де з неї зняли мірки для індивідуального скафандра і підгонки крісла космічного корабля. Хейлі розповіла, що не нервує перед польотом. За її словами, вона зустрілася з «провідними інженерами цієї місії» і їм довіряє. Дівчина каже, що після лікування раку її не лякають космічні подорожі.

Представляти людей, хворих на рак, і тих, хто поборов недугу, ㅡ це неймовірна честь … Коли ви лікуєтеся, ви дуже зосереджені на повсякденному житті. Тоді дуже важко дивитися в майбутнє. Я сподіваюся, що ця місія дозволить їм уявити своє майбутнє, ㅡ сказала вона.

Нагадаємо, Україна веде перемовини з американською компанією розробника Ілона Маска SpaceX, щоб спільно запустити супутник в грудні 2021 року.

Як відомо, марсохід американського космічного агентства NASA Perseverance здійснив вдалу посадку в північній півкулі Марса.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram