Сьогодні в Україні відзначають День пам’яті та примирення

Щороку 8 травня в Україні відзначають День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни.

Саме 8 травня 1945 року за середньоєвропейським часом в Берліні був ратифікований Акт про беззастережну капітуляцію військ нацистської Німеччини. Документ підтвердив припинення вогню і остаточну перемогу антигітлерівської коаліції над німецькими збройними силами.

Починаючи з 1945 року в більшості європейських країн та Сполучених Штатах вшановують героїв Другої світової війни 8 травня. В Європі свято офіційно називається «Victory in Europe Day». Щорічно в цей день о 23:01 у багатьох містах проходить акція «Перша хвилина миру».

У 2004 році рішенням 59-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 8 і 9 травня були проголошені Днями пам’яті та примирення. Резолюція ООН закликає держави-члени ООН, неурядові організації та приватних осіб протягом одного або двох днів вшановувати пам’ять усіх жертв Другої світової війни.

У 2015 році Верховна Рада України прийняла закон «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні». Згідно з документом, священним обов’язком держави і громадян є шанобливе ставлення до пам’яті про перемогу над нацизмом, про ветеранів війни, українського визвольного руху та жертв нацизму.

Законом були встановлені дві пам’ятні дати на честь героїв Другої світової війни: 8 травня — День пам’яті та примирення, 9 травня — День перемоги над нацизмом.

Квітка маку став символом Дня пам’яті жертв війни 1939-1945 рр. в Україні та світі. Червоний мак символізує кривавий слід від пострілу. Традиційно аплікацію квітки прикріплюють до одягу з лівого боку біля грудей.

Саме про маки вперше написав у своєму вірші «На полях Фландрії» канадський військовий лікар Джон Мак-Крей. Після чого символ використовувався для вшанування жертв Першої світової війни, а потім став міжнародним пам’ятним знаком військових та цивільних збройних конфліктів.

Нагадаємо, що «георгіївська стрічка», яка була символом Дня перемоги з часів СРСР, в Україні заборонена. У 2017 році був прийнятий закон, що забороняє публічне використання, демонстрацію, носіння, а також поширення стрічки або її зображення.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram