Широкій публіці вперше показали картину Ван Гога, яка 130 років зберігалася в приватних колекціях

У Парижі вперше виставили ​​на широкий загал картину Ван Гога, яка завжди перебувала в приватних колекціях і тому залишалася в основному невідомою для критиків і поціновувачів творчості художника.

Про це пише “ВВС”.

Полотно під назвою “Вулична сцена на Монмартрі” було створено в 1887 році, і відтоді їм в основному володіли члени однієї сім’ї. Однак тепер воно виставлено на продаж, картина буде демонструватися у відділеннях аукціонного дому Sotheby’s в Парижі, Амстердамі і Гонконзі. Аукціон відбудеться 25 березня, експерти очікують виручити за картину до 8 млн євро.

Ця картина цікава тим, що вона демонструє момент переходу між голландським періодом Ван Гога, коли він користувався темними, землистими тонами, і яскравими роботами часів Провансу. У Парижі він відкрив для себе імпресіоністів, і це підштовхнуло його до експериментів з кольором”, – пояснює експерт.

За часів, коли була створена ця картина, Монмартр був сільським передмістям Парижа

Сільський район
Ван Гог створив “вуличну сцену на Монмартрі” в період, коли він жив зі своїм братом Тео в 1886-87 роках неподалік від вулиці, зображеної на полотні.

Очікувана ціна в 8 млн євро трохи нижче вартості деяких інших робіт художника. За словами Бейлі, твори, створені в його прованський період, цінуються більш високо.

Але до останнього удару молотка, зрозуміло, не можна точно передбачити, що саме станеться на аукціоні, – говорить експерт. Зараз до Ван Гогу є великий інтерес на Далекому Сході, так що ринок його творів по-справжньому глобальний”.

У свою чергу в аукціонному домі Sotheby’s заявили: “Поява на ринку праці такого високого калібру і з настільки важливою серії – це без сумніву дуже значна подія”.

За часів, коли було створено цей твір, Монмартр був в значній мірі сільським передмістям Парижа. На картині зображено млин, перед яким прогулюються місцеві жителі. Одна з головних пам’яток сучасного Монмартра, знаменита базиліка Сакре-Кер, у той момент тільки будувалася.

У 1888 році Ван Гог переїхав із Парижа на південь Франції, він помер неподалік від французької столиці в липні 1890 року.

Нагадаємо, що Автопортрет Рембрандта пішов з молотка за рекордну суму.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram