Перший етап вакцинації проти COVID-19: що потрібно знати миколаївцям

У Миколаєві створили 2 мобільні бригади, згідно з наказом Управління охорони здоров’я, на базі двох центрів медико-санітарної допомоги – № 2 та № 6. По області працюватиме – 7 мобільних бригад.

Про це повідомляє кореспондент ТРК “МАРТ”.

До мобільної бригади входить лікар-терапевт, дві медичні сестри та водій. Також у запасі визначать ще одного лікаря та медичну сестру – усього 6 осіб. Кожна бригада працюватиме 5 днів на тиждень. За один день планують вакцинувати 100 осіб.

Координатор дій з питань вакцинації проти COVID-19 у Тетяна Цимбал розказала про початок роботи з вакцинації населення.

Вакцинуватись будуть тільки за згодою, всіх, хто старше 18 років. Дітям щеплення робити не будуть. Вакцина буде безкоштовною, – каже Тетяна Цимбал.

Дорожня карта майбутньої компанії з вакцинації розрахована на п’ять етапів. У першу чергу вакцинацію пройде сама мобільна бригада.

На першому етапі вакцинуються медичні працівники стаціонарів, які працюють з ковідом, потім соціальні служби, і Збройні сили України, поліція, – підкреслила Тетяна Цимбал.

Перший транш вакцини очікується у лютому. Україна отримає 117 тисяч доз вакцини Pfizer, а також протягом першого півріччя 2021 року – від 2,2 до 3,7 млн доз британської вакцини AstraZeneca. Скільки доз вакцини отримає Миколаївщина наразі невідомо. Однак для її транспортування та зберігання медики підготувались.

Спеціальним літаком вакцина доставляється в Україну, зразу вона направляється на склад, де буде спеціальна температура, потім машинами-рефрижераторами вона буде доставлятися в регіони, – уточнила Тетяна Цимбал.

Наразі працівники чекають підготовки рекомендацій від ЮНІСЕФ та Всесвітньої організації охорони здоров’я: як працювати з вакциною, особливості техніки введення та доза, які можливі ускладнення тощо.

Нагадаємо, що вакцинація в Україні може розпочатися з 15 лютого, – Ляшко.

Як раніше повідомлялось, COVID-вакцинація в Україні буде безкоштовною, – Зеленський.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram