Фото: rbc.ua

Семіричний хлопець став донором для своєї сестри

Семирічний Андрій врятував від ракового захворювання маленьку Аню, якій було діагностовано лейкемію.

Як повідомляє видання RBC, операцію робили в київській лікарні “Охматдит”. Лікарі сказали, що це вроджена хвороба і донором може стати будь-який з її братів і сестер. Пересадка кісткового мозку передбачена лікарями безкоштовно.

“За мою практику це перший раз, коли кожна дитина з сім’ї може бути донором. Адже прийнято вважати: максимальний шанс, що одна дитина підійде інший – 25%”, – розповів Олександр Лисиця, завідувач відділенням трансплантації кісткового мозку Охматдиту.

Після необхідних обстежень і досліджень крові донором вибрали семирічного Андрія. За словами матері, два дня Андрію робили забір стовбурових клітин.

“Синочку лежав в палаті, грав в гаджети, тим часом з однієї його вени брали кров, апарат відсіював стовбурові клітини, а інші повертав в іншу його вену”, – розповідає мама дітей Наталя.

27 липня минулого року, коли Ані виповнився рік і місяць, їй провели трансплантацію. Мама з донькою поселилися в стерильному боксі. Навіть вікна там не відкривали, свіже повітря подавали через спеціальну витяжку.

Нещодавно Ані виповнилося два роки, Андрій для неї улюблений братик. Після операції у неї стала друга негативна група крові, як і у Андрія.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram