СБУ викрила медиків, які торгували підробленими негативними COVID-тестами

Служба безпеки України (СБУ) виявила в Дніпропетровській області працівників одного з регіональних медустанов, які продавали підроблені довідки про негативний результат COVID-тестів.

Про це повідомила прес-служба СБУ.

Їхніми клієнтами були ті, хто планував виїхати за кордон або відвідати українські санаторно-курортні заклади.

За версією слідства, один із співробітників обласного медустанови спільно з представниками туристичних компаній організував схему з продажу підроблених довідок про негативний результат ПЛР-тестів на COVID-19. Документи видавалися без обстеження пацієнтів і проведення відповідних аналізів. За свої «послуги» організатори схеми брали до однієї тисячі гривень, в залежності від терміновості його отримання.

За даними правоохоронців, схема існувала з початку 2021 року. В середньому в день видавалося близько 5 підроблених довідок. Медпрацівник був затриманий в момент передачі черговому клієнту 8 фальсифікованих документів.

Затриманому повідомлено про підозру у вчиненні злочину за ст. 366 (службове підроблення) та ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) КК України, — йдеться у повідомленні.

Встановлюються інші особи, які можуть бути причетні до видачі підроблених довідок. Крім того, ведеться розшук тих, хто скористався послугами злочинної групи.

Нагадаємо, 30 березня, СБУ заявила про викриття виробництва фальсифікованого палива.

Як відомо, миколаївські правоохоронці у червні минулого року викрили злочинну групу, яка виготовляла та розповсюджувала контрафактний алкоголь. Продукт збували на території Миколаївської та Кіровоградської областей. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram