Фото: Koma.news

Руслан Стефанчук не зміг пояснити, за які кошти профінансують опитування на виборах

Оголошене президентом України Володимиром Зеленським опитування в день виборів проводитиметься не за кошти державного бюджету.

Про це в ефірі програми «Право на владу» повідомив перший заступник голови ВР, представник Президента у парламенті Руслан Стефанчук, передає портал Антикор.

Це питання не з державного бюджету, хто це буде оплачувати. Я думаю, у вас буде можливість задати це саме питання, коли Президент буде у Парламенті. Це прерогатива Президента України. Я не можу зараз сказати чиїм коштом це буде», – відповів Руслан Стефанчук на запитання про джерело фінансування опитування.

Він запевнив, що і спосіб проведення всеукраїнського опитування запропонованого президентом на 25 жовтня і, відповідно, спосіб фінансування буде зроблений «у повній відповідності із законом». Наприкінці програми Стефанчук не виключив, що президент заплатить за опитування сам.

Дивіться також: Зеленський оголосив всеукраїнське опитування в день виборів

«Це можливий варіант», – заявив перший заступник голови ВР. Також він зазначив, що всеукраїнське опитування не несе юридичного характеру, а спрямоване на те, щоб дізнатися громадську думку. За його словами, у президента є основна функція – виступати гарантом прав і свобод людини та громадянина. І, виходячи з цієї функції, Зеленський веде свій діалог з народом на свій розсуд.

У Верховній Раді сьогодні працює ціла група, яка готує цілий перелік законодавства і перший з них – це закон про всеукраїнський референдум. Ми виходимо на фінішну пряму, ми отримали позитивні висновки від всіх європейських інституцій. Але референдум не є виключною формою народовладдя. Ми працюємо над питаннями місцевого референдуму. Ми працюємо над питаннями, які стосуються електронних петицій, щоб унормувати їх, ми працюємо над питаннями можливості відкликати будь-якого посадовця, якщо цього хоче народ. Ми працюємо над законодавчим втіленням які стосуються можливості накладання вето чи регіонального чи українського на ті чи інші рішення, – сказав представник Президента у парламенті Руслан Стефанчук.

Нагадаємо, голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що у бюджеті не передбачено коштів на “опитування Зеленського”.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram