Фото: pixabay

Росія вивозить з анексованого Криму артефакти та привласнила понад 4 тисячі пам’яток

В окупованому Росією Криму об’єкти всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та інші культурні пам’ятки зазнають варварського поводження і розграбування.

Про це пише Громадське з посиланням на доповідь Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО).

У ній експерти надали інформацію про ситуацію в Криму за період із січня 2020 року до кінця липня 2021 року.

За сім років окупації ситуація з правами людини в Криму значно погіршилася. Систематичні політичні переслідування, фізичний та психологічний тиск, знищення незалежних ЗМІ, дискримінація за релігійною ознакою, порушення прав власності та мовних прав змусили понад 45 тисяч кримських татар і українців залишити окупований півострів, – йдеться в документі.

У ЮНЕСКО зазначають, що російська окупація Криму змінила сприйняття історико-культурної спадщини України як державою, так і суспільством.

Росія привласнила українські культурні цінності на півострові, зокрема 4 095 пам’яток національного та місцевого значення, які перебувають під охороною держави. Росія використовує таке привласнення для реалізації своєї комплексної довгострокової стратегії щодо зміцнення свого історичного, культурного та релігійного домінування над минулим, сьогоденням і майбутнім Криму, – пише ЮНЕСКО.

Наголошується, що РФ незаконно вивозить артефакти з окупованого Криму, які потім експонує в Росії зі «своїми власними кураторськими наративами», проводить несанкціоновані археологічні розкопки, стирає сліди культурної присутності кримських татар на півострові, а їхню релігію перетворює на зброю проти них самих.

Наприклад, з порушенням міжнародного права Росія у 2021 році почала незаконні «археологічні розкопки» в Херсонесі. Це може поставити під загрозу його статус об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. А для будівництва траси «Таврида», яка веде до нещодавно збудованого Керченського мосту, знищили мусульманські поховання.

У місті Бахчисараї незаконно створені органи захопили 32 об’єкти нерухомості національної пам’ятки «Ханський палац», які входять до складу Бахчисарайського державного історико-культурного заповідника України.

Також у ЮНЕСКО вказують, що окупаційна влада відмовляє українцям і кримським татарам у праві на здобуття освіти рідною мовою.

Нагадаємо, на Донбасі почали масову видачу паспортів РФ напередодні виборів до Держдуми.

Раніше повідомлялося, у незаконному ув’язненні в РФ і на окупованих територіях перебуває 421 українець.

Поширити:

Вересень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930