Незаконним будівництвом маркету біля автовокзалу зацікавилась прокуратура

Питанням незаконного будівництва супермаркету в сквері біля автовокзалу зацікавилась прокуратура. Про це під час засідання «земельної» комісії розповіла начальник управління земельних ресурсів міської ради Марія Горішня. Чиновниця каже, цільове призначення ділянки під забудову змінили без рішення власника, тобто міської ради.

https://www.youtube.com/watch?v=xZk3Rp15Grk&ab_channel=TPKMAPT

Про це повідомляє кореспондент телекомпанії “МАРТ”.

З проханням вплинути на ситуацію навколо майбутньої забудови в центрі міста до колег звернувся депутат Максим Коваленко. Він розповів, що 2015-го року міська рада надала дозвіл підприємству ТОВ «Алекта» на продовження оренди цієї ділянки на наступні 5 років. Але там значились певні умови.

Для благоустрою і обслуговування зелених насаджень загального користування без права забудови. І далі пункт 5.3 (в якому ідеться – ред.), якщо вони захочуть змінити цільове призначення, це можливо лише в разі прийняття Миколаївською міською радою рішення “Про затвердження відведення земельної ділянки”. Договір був дійсний до 20 вересня 2020-го року”, – розповів Максим Коваленко.

Далі, за словами депутата, з невідомих причин цільове призначення ділянки змінилось. Був наданий дозвіл на будівництво магазину. Максима Коваленка виправив головний архітектор міста Андрій Цимбал, який зауважив, що орендарі земельної ділянки вчасно звернулись до міськради з проханням продовжити договір оренди.

Вони в серпні місяці (2020-го року – ред.) надали висновок щодо подовження договору оренди на земельну ділянку площею 1400 квадратних метрів. У нас був такий висновок: “Враховуючи дотримання вимог договору оренди щодо відсутності нерухомого майна на зазначеній території, розміщень ділянок поза лінією забудови вулиць в інтересах власників, сумісних ділянок департамент погоджує ТОВ “Алекта” подовження договору оренди на земельну ділянку площею 1400 квадратних метри”, – каже Андрій Цимбал.

За його словами, на сесію цей проєкт рішення депутати не розглядали. Але так і нез’ясованим лишилось питання на якій підставі змінили цільове призначення ділянки з «Обслуговування зелених зон» на «Будівництво та обслуговування будівель торгівлі». Навіть начальник профільного управління розводить руками.

Попередньо на ділянці провели інвентаризацію, яка показала, що є проблемні питання на всьому кварталі. За словами Андрія Цимбала, це захоплення комунального проїзду огорожами. Упорядкування майна міської ради на земельній ділянці займалось управління земельних ресурсів, аркуш-схему інвентаризації погоджували з департаментом містобудування і архітектури, але сам акт інвентаризації жодне з відомств надати не змогло.

Нам, по-перше, необхідний час. Ми сьогодні виїжджали зі спеціалістами на цю ділянку, – розповіла начальник управління земельних ресурсів міської ради Марія Горішня. – Дійсно вона огорожена парканом і ми склали акт. Але, можемо зазначити, що це дійсно було без права забудови, на сьогоднішній день договір вже подовжено в реєстрі, без нашої участі, без міської ради і змінено цільове призначення.»

Марія Горішня каже, власником цієї ділянки залишається міська рада і вона має право повернути її цільове призначення залишає за собою. Але необхідний час, щоб вивчити всі факти і документи і почати діяти. З цієї причини члени «земельної» комісії відклали розгляд питання до п’ятниці 9 квітня.

Поширити:

Квітень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930