Процес інтеграції України до ЄС запущений, – Кулеба

Процес інтеграції України до Європейського Союзу вже запущений. Вся система влади і президент Володимир Зеленський інтенсивно працюють над набуттям Україною повноправного членства. Наразі МЗС займається «пробиванням» необхідних політичних рішень, відкриттям усіх необхідних дверей в різних країнах ЄС, які ще мають якийсь скепсис.

Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Він розповів, що останні два дні провів «на телефоні», обговорюючи з міжнародними колегами підтримку обороноздатності України та санкції. Кулеба анонсував, що вже наступного тижня очікуються нові санкційні обмеження для рф.

Зараз ми хочемо проштовхнути речі, які, на думку України, є важливими. Вчора я займався такою WhatsApp-дипломатією, розсилав колегам, від яких залежать конкретні рішення, перелік санкцій, які потрібні України, – розповів міністр.

Кулеба зазначив, що зараз окремим напрямом роботи є «виштовхування» міжнародних компаній з росії, «які самі досі не зрозуміли, що їм потрібно піти». Це і виробники харчових продуктів, і компанії, без яких рф не зможе робити свої ракети.

Деякі на нас ображаються, що ми чинимо на них занадто великий тиск. Але зараз не час ображатися, зараз час робити вибір: чи ти на стороні добра з Україною, чи на боці зла, – сказав Кулеба.

Нагадаємо, на початку березня Європейський Союз підписав Меморандум із Україною про надання 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги.

Раніше повідомлялося, 28 лютого 2022 року Президент України Володимир Зеленський підписав заявку на членство України в ЄС.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram