Профілактика і лікування ВІЛ-інфекції: у Миколаєві пройшла благодійна акція

У Миколаївській науково-педагогічній бібліотеці Миколаєва відбулась акція «Лікарі — вартові вашого здоров’я». Захід мав на меті ознайомити громадськість з методами профілактики та лікування ВІЛ-інфекції, яку організовує благодійний фонд «Вихід» та Миколаївська обласна бібліотечна асоціація.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».

Миколаївський місцевий благодійний фонд «Вихід» з 2003 року працює у регіоні, надаючи допомогу людям, які живіть з вірусом імунодефіциту людини, хворим на туберкульоз, вірусні гепатити, а також людям з наркотичною залежністю. Щодня працівники фонду стикаються з людьми, які потребують не лише медичної допомоги, а й психологічної підтримки в усвідомленні наявності у себе однієї з таких недуг. Саме про роботу лікарів та фотоісторії про це і присвячена виставка керівниці фонду Олени Горячевої.

Ми хочемо привернути увагу людей до проблеми тестування на ВІЛ-інфекцію. Насправді багато людей вважають, що ВІЛ-інфекція їх не стосується, проте як показує статистика, що більша частина вперше виявлених ВІЛ-інфікованих людей — це люди, які абсолютно благополучні і не представниками вразливих груп населення, — зазначила очільниця фонду.

Акція проводиться в рамках проєкту HealthLink «Прискорення заходів з подолання ВІЛ в Україні», який реалізовує фонд «Вихід». Анастасія Пліткіка, лікар-інфекціоніст, працює в кабінеті довіри вже більше 4-х років, каже, виявлення проблеми або хвороби — це питання відповідальність не тільки людини, а й оточуючих.  

Перед тим, як тестувати людину і встановити йому діагноз ми проводимо з ним дотестове консультування і під час нього ми повідомляє йому про всі ризики: що може бути при позитивному результаті, що при негативному. Ми обговорюємо, що у нас є диспансерний облік і це не є вирок. Звісно, коли результат негативний — пацієнт неймовірно щасливий, — розповіла лікарка.

В рамках акції організатори наглядно продемострували, як самостійно провести обстеження на ВІЛ в домашніх умовах.

Наочно фахівці фонду також продемонстрували, як проводиться аналіз в лабораторних умовах. Лікарі наголошують, що проведення тесту — в жодному разі не є вироком для людини, яка тестується. А навпаки, є звичайною процедурою отримання аналізу, аналогічного до тих, коли люди просто звертаються через погіршення свого самочуття.

Наша організація Миколаївський благодійний фонд «Вихід» нині працює в рамках проєкту «HealthLink» у 35 установах. І ми закликаємо всіх людей піти до свого сімейного лікаря, запитати його про ВІЛ-інфекцію і пройти тестування. Тому що це нормально, як і будь-який інший аналіз, адже краще знати про це, аніж не знати, — закликала Олена Горячева.

Тестування пацієнтів на ВІЛ проводиться безкоштовно за ініціативою лікаря за медичними та поведінковими ознаками.

Нагадаємо, американські вчені заявили про успішне випробування вакцини мРНК від ВІЛ на тваринах. Її прищеплювали мишам та макакам.

Як відомо, у вересні минулого року в Миколаївському краєзнавчому музеї «Старофлотські казарми» вдруге відкрилась фотовиставка «Шануймо лікарів!» присвячена медичним працівникам Миколаївщини. Експозиція містить не лише фото, а й життєві історії лікарів, які мешкають у нашому місті і області.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram