ФОТО: з відкритих джерел

Президент присвоїв звання Героя України Андрію Кузьменку посмертно

Президент Володимир Зеленський підписав указ про присвоєння Андрію Кузьменку, який загинув у автокатастрофі у 2015 році, звання Героя України.

Про це повідомляє пресслужба глави держави.

Таке звання президент вирішив присвоїти Скрябіну за визначні особисті заслуги у формуванні вітчизняного культурного простору, вагомий внесок у розвиток національного музичного мистецтва, багаторічну плідну творчу та громадську діяльність.

З початком війни Андрій регулярно їздив на схід і допомагав нашим захисникам. Кузьма й сам був справжнім захисником України. Воїном слова. Його зброя — ручка, папір та мікрофон. Піснею він зцілював душу, словом — заряджав на боротьбу. За сильну, квітучу та непереможну Україну. Сьогодні нам дуже не вистачає Андрія. Артиста, поета, волонтера. Людини. Українця. Який дуже хотів, щоб люди в його країні жили мирно та щасливо, — прокоментував своє рішення Зеленський.

Андрій Кузьменко родом з міста Самбір Львівської області, сьогодні, 17 серпня, йому б виповнилося 52 роки. Один із засновників та лідер гурту «Скрябін», з яким було тісно пов’язане життя музиканта. Він був заснований ще перед розпадом СРСР і існує досі, навіть після смерті Кузьми.

Крім музики, він був ведучим на телебаченні, продюсером, актором. З початком війни активно допомагав українським військовим, їздив на Донбас, приходив до поранених у лікарні.

Загинув у автокатастрофі 2 лютого 2015 року біля села Лозуватка на Дніпропетровщині. Позашляховик, за кермом якого був Кузьменко, зіткнувся з молоковозом.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський з нагоди Дня Конституції присвоїв видатним миколаївським діячам почесні звання.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram