Фото: Митрополит Епіфаній / Instagram

Предстоятель Єпіфаній привітав українців із Різдвом

Предстоятель Православної церкви України, митрополит Київський та всієї України Єпифаній побажав українцям, щоб радість Різдва Христового наповнила їхні серця, відганяючи турботи та скорботу.

Про це Єпіфаній написав у Facebook.

Якими б не були зовнішні обставини і де б вам не доводилося відзначати цього року свято – нехай радість Різдва Христового наповнить ваші серця, відганяючи турботи та скорботу, а світло Віфлеємської зірки нехай спрямовує до Сина Божого, нагадуючи, що Месія – Спаситель – прийшов у світ, приніс нам світло істини та надії, і це «світло в темряві світить, і темрява не огорнула його» (Ів 1:5), – сказав Епіфаній.

Він закликав громадян піднести подяку Господу у ці святкові дні за всі Його благодіяння, виявлені до людей, Церкви та України.

Нехай Бог допомагає нам надалі утверджувати єдину помісну автокефальну Українську Православну Церкву, долаючи поділи та розбрат між одновірцями, а також дає силу та мудрість українському народу зберігати єдність та громадянський світ, протистояти агресору та досягти перемоги. Христос народився! — наголосив Єпіфаній.

Також він виклав відеозапис Божественної літургії у день Різдва Христового.

Нагадаємо, щороку, 6 січня, у християн східного обряду святкують Навечір’я Різдва або Святвечір. Цей день – останній день Різдвяного посту, тому й страви мають бути пісними. Вважається, що на столі має бути 12 пісних страв, на честь 12-ти учнів Христа. Вживати скоромне, тобто м’ясо, рибу, молочні продукти, можна з початком Різдва – 7 січня.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram