Дмитро Разумков. Фото: LIGA.net

Потрібне покарання, а не санкції, – Дмитро Разумков про блокування каналів 112, NewsOne та ZiK

Голова Верховної ради України Дмитро Разумков вважає, що дії народного депутата Тараса Козака потрібно оцінювати з позицій українського законодавства, а не санкцій.

Про це Дмитро Разумков заявив під час брифінгу у Верховній раді.

Боротися з викликами інформаційної війни, вважає Дмитро Разумков, потрібно за законами України. Санкції ж варто застосовувати лише до іноземців.

Санкції ми вводимо до тих, кого не можемо покарати тут (в Україні – ред.). Це іноземні держави, це господарюючі суб’єкти, які знаходяться поза межами можливостей українських правоохоронних органів і органів, які відповідають за національну безпеку, і можуть відповідати перед українським судом, – вважає Разумков.

Дмитро Разумков каже, в Україні є закони та законопроекти, які дозволяють українським правоохоронним органам карати тих, хто фінансує тероризм чи співпрацює з країною-агресором.

Сам спікер Верховної ради України санкції проти Тараса Козака та закриття телеканалів NewsOne, ZIK і “112 Україна” не підтримав. За його словами, він утримався при голосуванні, оскільки СБУ не обґрунтувала необхідність санкцій.

Якщо така інформація є, мені здається, що вона не може бути в закритому режимі. Тому що і суспільство, і журналістська спільнота має розуміти позицію та фактаж… В такому випадку наступним кроком мають бути відповідні дії правоохоронних органів і генерального прокурора, – додав Разумков.

Разумков вважає, що повинен існувати єдиний механізм для тих, хто порушує українське законодавство.

Ми не санкціями повинні обмежуватись, ми повинні довести все до кінця і людина повинна понести покарання, – вважає Разумков.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 2 лютого 2021 року про застосування санкцій проти нардепа Тараса Козака та телеканалів кума Путіна Віктора Медведчука – “112 Україна”, NewsOne, ZIK.

Після цього, у фракції «Опозиційна платформа – За життя» заявили, що ініціюють процедуру імпічменту президента Володимира Зеленського. Про це на засіданні Верховної Ради заявив співголова депутатської фракції «ОПЗЖ» Вадим Рабінович

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram