Посилаються на військові навчання: бойовики на Донбасі не пропускають спостерігачів ОБСЄ

На Донбасі бойовики продовжують обмежувати свободу пересування для моніторингової місії Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) в Україні.

Вони не пускають спостерігачів на непідконтрольну українському уряду територію, посилаючись на те, що там проходять військові навчання, йдеться у звіті СММ ОБСЄ за 2 квітня.

В ОБСЄ повідомляють, що в Донецькій області на блокпостах збройних формувань біля Новоазовська двоє озброєних бойовиків не пропустили патруль СММ на південний захід, посилаючись на проведення навчань в цьому районі. При цьому спостерігачі бачили, як цивільні автомобілі перетинали блокпост в обох напрямках.

Також на блокпості збройних формувань біля Нової Мар’ївки озброєні бойовики не пропустили патруль СММ в проїзді на південь, пояснивши це проведенням навчань. Але і в цьому районі спостерігачі бачили, як цивільні автомобілі перетинали блокпост в обох напрямках.

Така ж ситуація сталася і на блокпості бойовиків біля Безіменного. Там четверо озброєних бойовиків не пропустили патруль на захід, мотивувавши це проведенням навчань.

Крім того, на блокпості біля Староласпа бойовик відмовив патрулю СММ ОБСЄ в проїзді на південний захід. Він послався на проведення інженерних робіт в цьому районі і розмінування, але цивільні автомобілі перетинали блокпост в обох напрямках.

Нагадаємо, 3 квітня, неподалік населеного пункту Шуми Донецької області внаслідок підриву на невідомому пристрої загинув військовослужбовець Об’єднаних сил.

Як відомо, 31 березня, на засіданні Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання конфлікту на Донбасі українська сторона запропонувала запровадити з 1 квітня всеосяжне припинення вогню. Російська сторона цю пропозицію не підтримала.