Постковідний синдром може тривати до 12 тижнів після хвороби – МОЗ

Постковідні симптоми можуть тривати від 5 до 12 тижнів після хвороби.

Як передає Укрінформ, про це у Facebook повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Що таке постковід? Ознаки та симптоми, які виникають після перенесеної коронавірусної хвороби, які неможливо пояснити жодним діагнозом. Такий стан може тривати від 5 до 12 тижнів або довше.

Британські дослідження вказують, що у кожної п’ятої людини із позитивним тестом постковідний синдром може тривати протягом 5 тижнів, у кожної десятої – протягом 12 тижнів, – йдеться у повідомленні.

У МОЗ додали, що постковідний синдром характеризується різними клінічними проявами, такими як слабкість, знесилення, тривалий кашель, задишка, втрата смаку та нюху, порушення сну та свідомості, тривожність, депресія, головний біль, суглобовий синдром, випадіння волосся, розлади ендокринної системи тощо.

Проте наразі немає вичерпного переліку симптомів та станів, характерних для постковідного синдрому. Їх спектр широкий і постійно оновлюється та доповнюється.

Читайте також: Майже половина українців вважають вакцину небезпечнішою за COVID-19

Також не існує швидкого способу відновлення після коронавірусної хвороби, особливо, якщо зважати на різний перебіг захворювання та індивідуальні особливості кожного пацієнта.

Водночас, як зазначають у міністерстві, серед порад, які фахова спільнота дає пацієнтам, котрі перенесли COVID-19, є дотримання режиму сну та збалансованого харчування, помірна фізична активність, вправи для тренування мозку та когнітивних здібностей, прогулянки на свіжому повітрі.

Читайте також: Пандемія коронавірусу несе загрозу прихованого спалаху туберкульозу, гепатитів і ВІЛ – МОЗ

Також варто звертати увагу на лікування проявів хронічних хвороб, якщо такі мають місце. Варто консультуватись із сімейним лікарем щодо свого стану, обговорити ті скарги і симптоми, які виникли після захворювання COVID-19.

Зменшити ризики потрапити у лікарню та втратити здоров’я чи навіть життя внаслідок COVID-19 допомагає виключно вакцинація.

Читайте також: В Україні не підтверджено жодного випадку смерті через COVID-вакцинацію, – Кузін

Нагадаємо, начальник обласного управління охорони здоров’я Максим Безносенко розповів, що Міністерство охорони здоров’я України поставило завдання перед Миколаївською областю до кінця року щотижня вакцинувати 74 тисячі осіб. Наразі регіон успішно виконує необхідний план по щепленням.

Раніше повідомлялося, Міністерство охорони здоров’я України дозволило вакцинацію від COVID дітей віком від 12 років. Йдеться про вакцинацію тих, хто не належить до груп ризику.