Фото: UNN

«Політика контрстримування», — у РФ озвучили доктрину відносин з країнами НАТО

Після першого з 2019 року засідання Ради Росія-НАТО глава російської дипломатії пояснив, що в Москві «контрстримуватимуть» розширення НАТО.

Про це пише Dnevnik.

Заступник міністра закордонних справ Росії пояснив, що після переговорів у двох країн немає загального порядку денного.

У політиці НАТО основна увага приділяється стримуванню Росії, причому з величезними ресурсами, не секрет, що це головна мета альянсу, і ця обставина гальмує переговорний процес та намагання будувати європейську безпеку на інших засадах. Тому Москва проводитиме політику контрстримування, – виступив на прес-конференції Олексій Грушко.

Помічник глави МЗС РФ Сергія Лаврова також озвучив приховані загрози для «європейської безпеки».

Цілком чесно, прямо і без обхідних шляхів і якихось політкоректних формул ми сказали, що ескалація ситуації може призвести до найнепередбачуваніших і найважчих наслідків для європейської безпеки. Росія не погоджується з таким сценарієм, — промовив дипломат.

За словами Грушка, Росія дістане згоди НАТО лише за умов:

  • якщо НАТО припинить приймати нових членів;
  • дасть гарантії нерозширення на Схід (тобто відмовиться приймати до альянсу будь-які незалежні країни на пострадянському просторі);
  • скоротиться до меж 1997 року (тобто з початку прийому у союз країн колишнього Варшавського договору).

Наші вимоги складні та взаємопов’язані. Це не хліб переломити тут чи там, – додав чиновник дипломатичного відомства Росії.

Він продовжив, заявивши, що Кремль не цікавить свобода вибору суверенних держав щодо вступу до НАТО, першочерговим для нього є розтяжне поняття власної безпеки.

Членство країн в інших союзах має враховувати безпекові інтереси інших країн, — дав ремарку Олексій Грушко.

Нагадаємо, наприкінці грудня секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що біля кордонів України на відстані 200 км знаходиться 122 тисячі російських військових, на відстані 400 км – 143,5 тисячі.

Також, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зазначав, що Росія диктує ситуацію в Азовському морі і використовує його як театр військових дій.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram