Взаємодія, комунікація та реальні зміни — саме на цьому зробили акцент учасники робочої зустрічі, яку провела Миколаївська обласна рада. Темою обговорення стала організація та підвищення ефективності супроводу ветеранів війни на рівні області.
Сьогодні дійсно важлива робоча зустріч, головна мета якої обмінятися досвідом. Ми можемо отримати нові приклади, нові практики, і ви також можете зробити те саме. Саме так народжується головна складова, яка дозволяє нам рухатися вперед і дійсно займатися питаннями та проблемами ветеранської політики, — наголосив на початку зустрічі голова Миколаївської обласної ради Антон Табунщик.
Зустріч стала майданчиком, де кожен міг бути почутим. Фахівці із супроводу з різних громад області прийшли з конкретними запитами та пропозиціями. Адже повернення додому — це не кінець шляху, а початок іншого, не менш складного.
Сьогодні ми збираємо фахівців із супроводу ветеранів Миколаївської області. Усім громадам були направлені відповідні запити. Ми хочемо побачити всіх фахівців і в живому діалозі почути від них зворотний зв’язок: як працює це реформування, як функціонує галузь, які є виклики, які інструменти є дієвими, а що ще потрібно вдосконалювати, — зазначив перший заступник голови Миколаївської облради, голова Ради ветеранів Ігор Щербина.
На зустріч приїхали не лише з Миколаївщини. Із Вінничини завітала ветеранка, військова юристка та фахівчиня із супроводу ветеранів Наталя Ліщишена щоб поділитися досвідом, який вже працює.
Ветерани можуть впливати на рівні держави, не тільки на рівні громад. Мій власний досвід — це, на сьогоднішній день, адвокація прав ветеранів на міжнародних майданчиках і на рівні нашої держави. Це співпраця з Офісом Президента та більшістю міністерств. Це мій шлях, до якого я дійшла абсолютно сама, на своїх, так би мовити, діагнозах після звільнення зі служби. І знову ж таки — ветеранська спільнота, яка допомагала проходити цей шлях, адвокацію і виводити його на рівень держави, — розповіла Наталя Ліщишена.
Із Київщини на зустріч приїхала Вероніка Пугач — дружина військовослужбовця та менеджерка проєкту «Трайб» Amnesty International Ukraine. Фахівчиня розповідає: цей проєкт — це можливість для ветеранів і членів їхніх родин стати частиною дієвого руху змін: здобути знання з прав людини, навчитися впливати на своє середовище, реалізовувати власні ініціативи та говорити про важливе.
Сьогодні я хочу розповісти більше про наш проєкт, який об’єднує ветеранів, ветеранок і членів їхніх родин у єдину спільноту людей, які після досвіду бойових дій або підтримки своїх найближчих рідних знаходять себе в громадському активізмі та правозахисті. Надалі вони займаються або супроводом ветеранів, або різними ветеранськими ініціативами та бізнесами. У нас є люди, які мають власні благодійні фонди та громадські організації. І головне тут сила спільноти та сила єднання людей у громадському секторі, а також великий потенціал, який мають ветеранки і ветерани як люди, що приходять із загостреним почуттям справедливості та готові змінювати нашу країну, — наголосила Вероніка Пугач.
Одним із практичних результатів зустрічі стала презентація друкованої версії «дорожньої карти ветерана» — покрокового путівника, який допомагає орієнтуватися у системі підтримки після служби.
Сьогодні маємо паперовий варіант — це такий робочий інструмент фахівця із супроводу ветерана. Він створений для того, щоб уся інформація була зібрана: про державні послуги, про регіональні, і для зручності використовувалася у щоденній роботі для консультації та супроводу ветеранів. Також є електронна версія — QR-код і посилання, ми максимально поширюємо її на всіх платформах. А сьогодні для зручності роздамо фахівцям супроводу в громадах друковані варіанти, щоб у них була більш дієва робоча версія карти, — пояснила секретарка Ради ветеранів Вероніка Гнатюк.
Голова обласної ради Антон Табунщик підкреслив: такі зустрічі — це інструмент, який дозволяє владі чути проблемні питання та знаходити рішення. обласна рада готова й надалі працювати в цьому напрямку.
Ми на рівні обласної ради почали займатися цим питанням щодо цілісної комунікації та напрацювань ще з минулого року, коли зрозуміли, що той обсяг інформації, який є у загальному користуванні, майже неосяжний. І для того, щоб виокремити ті моменти, які дійсно працюють, над цим також потрібно попрацювати, — зазначив Антон Табунщик.
Більше про актуальну інформацію щодо ситуації в Україні та Миколаївській області можете знайти:




