АНДРІЙ ЄРМОЛАЄВ – ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ВНУТРІШНЬОГО ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ, НАГЛЯДУ ТА ПРОТИДІЇ КОРУПЦІЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Підрядник поклав вдвічі тонший за норму шар асфальту – департамент фінконтролю перевіряє роботи по всьому Миколаєву

У Миколаєві підрядна організація поклала вдвічі тонший від норми шар асфальту. Недоліки виявили співробітники департаменту внутрішнього фінансового контролю, нагляду та протидії корупції міської ради під час перевірки в Заводському районі. Її спонукали мешканці району, які почали жалітися на якість нового асфальтового покриття.

Про це повідомляє кореспондент телекомпанії “МАРТ”.

Всі подробиці роботи комісії розповів в ході брифінгу директор департаменту фінансового контролю, нагляду та протидії корупції міської ради Андрій Єрмолаєв. Він також нагадав, що місто взяло кредит на 150 мільйонів гривень, щоб значно покращити стан доріг у Миколаєві. Саме тому міська влада зацікавлено у тому, щоб цей ремонт був виконаний якісно і тримався не один рік. Міський голова надав вказівку не сплачувати неякісні послуги підрядних організацій. Усувати недоліки вони мають власним коштом.

Перше, що ми зробили, уклали договір з лабораторією, що має відповідну ліцензію і сертифікат. Тому що результати замірів мають бути офіційними, щоб ми мали змогу використовувати їх у суді, – розповів директор департаменту фінконтролю.

Тож щойно замовник, в даному випадку будь-яка з адміністрацій міста, підписує акт виконаних робіт та віддає їх на оплату, на місце, де вклали новенький асфальт виїжджає комісія від департаменту внутрішнього фінконтролю. Також на місці працюють фахівці від сертифікованої лабораторії, вони на місці беруть проби асфальту.

В даний час комісія створена департаментом поки перевіряє лише товщину шару асфальту, однак в подальшому до якості робіт буде більше вимог, в тому числі братимуть проби асфальтобетонної суміші, розповів Андрій Єрмолаєв.

Ми так працюємо трохи більше тижня, за цей час ми взяли 10 проб асфальту, перевірили роботи на суму близько 6 мільйонів гривень, розповів Єрмолаєв. – в 50% випадків заявлена товщина шару асфальту не відповідала заявленій. Частина листів за цими перевірками вже написана і частину робіт підрядник вже навіть переробив.

За словами Андрія Єрмолаєва, в разі виявлення неякісних робіт з укладання асфальту, замовник робіт отримає листа з попередженням про штрафні санкції, що мають застосувати по відношенню до підрядника. Також рекомендуватимуть переривати співпрацю з представниками технічного нагляду, які ці роботи прийняли і підписали.

Законодавство дозволяє в разі, якщо роботи не будуть виправлені, виставляється претензія, угода розривається в суді і згідно із законом про публічні закупки на три роки наш замовник може не допускати до участі в тендері такого підрядника. Ми пишемо цю норму в своєму листі і пишемо, якщо роботу не виправлять, щоб такі підрядники більше не працювали, – каже Андрій Єрмолаєв.

Також директор департаменту фінконтролю анонсував перевірки не лише якості ремонту доріг, а й інших підрядів, що виконуються бюджетним коштом.

Раніше повідомлялось, що в Миколаєві перевіряють відремонтовані дороги.

Поширити:

Грудень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031