Космос. Фото: Pixabay

Підприємства Держкосмосу перетворять в акціонерні товариства

Підприємства, які належать до сфери управління Державного космічного агентства та мають стратегічне значення для економіки та безпеки країни, перетворять на акціонерні товариства (АТ), 100% акції яких належатиме державі.

Як передає Укрінформ, відповідний проєкт розпорядження “Про погодження перетворення державних підприємств космічної галузі в акціонерні товариства” уряд ухвалив під час засідання 22 вересня.

Мета прийняття акта — забезпечення системного підходу для вирішення питання щодо запровадження сучасної форми управління державою корпоративними правами підприємств космічної галузі, – йдеться в пояснювальній записці до розпорядження.

Очікується, що ухвалення розпорядження позитивно вплине на планування діяльності підприємств космічної галузі за рахунок більш ефективного управління та залучення капіталу, що сприятиме оздоровленню їх фінансового стану.

Читайте також: Україна планує запустити в космос сім супутників протягом п’яти років

Крім того, перетворення підприємств космічної галузі в АТ спростить систему управління, що в результаті розширить можливості керівників, скоротивши терміни ухвалення тих, чи інших рішень.

Нагадаємо, що британська компанія Spacebit у співпраці з американськими партнерами здійснить у 2022 році першу українську місію на Місяць, в рамках якої на поверхню супутника буде доставлено техніку для проведення наукових досліджень.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram