Фото: Ukrinform.ua

Парламент вніс зміни до виборчого законодавства

Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому законопроект №3485 про зміни до Виборчого кодексу. 

Про це повідомляє офіційний портал українського парламенту.

Закон суттєво зменшує заставу на вибори. Партійна (пропорційна) система виборів починається в містах з населенням від 10 тисяч. У сільські, селищні та міські голови можна йти самовисуванцем.

Позачергові місцеві вибори, проміжні, перші, додаткові будуть проводитися двічі на рік – в останню неділю березня і останню неділю жовтня. Тобто, всі місцеві вибори, які не є черговими, у всіх населених пунктах будуть проводитися в один день – або навесні, або восени.

Також збільшуються санкції за злочини і адміністративні правопорушення у сфері виборчого законодавства, встановлюється відповідальність за підробку документів та інші порушення.

Документ забороняє проведення передвиборної агітації або надання виборцям, закладам, установам, організаціям грошей, подарункових сертифікатів, продуктів харчування і спиртних напоїв, товарів.

Також заборонено і надання пільг, переваг, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних та нематеріальних активів, у тому числі від імені благодійних організацій, засновниками або членами яких є кандидат (кандидати), партія (місцева організація партії).

У законі передбачили, що кандидати в депутати, які отримали кількість голосів виборців, що дорівнює або перевищує 25 відсотків розміру виборчої квоти, розміщуються після першого номера списку у порядку зменшення відсотків голосів виборців, які підтримали кандидата в депутати.

При рівному відсотку голосів вище місце займає кандидат, розташований вище у територіальному виборчому списку кандидатів від організації партії.

Потім у списку розміщуються інші кандидати в черговості, визначеної організацією партії при висуванні кандидатів.

Першим у територіальному виборчому списку відповідної організації партії розміщують кандидата, включеного до такого списку під першим номером.

Змінюється і форма бюлетеня.

Фото: 112 Україна

У виборчому бюлетені в одному ряду, по черзі зліва направо зазначається:

  • визначений жеребкуванням номер кожної організації партії;
  • повна назва відповідної організації партії, прізвище, ім’я та по батькові кандидата в депутати, включеного в єдиний виборчий список під першим номером без зазначення номера;
  • два квадрата для: порожній квадрат для волевиявлення щодо організації партії і
  • квадрат з нанесеним трафаретом для волевиявлення з приводу кандидатів, включених у відповідний територіальний виборчий список організації партії;
  • виборчий список з прізвищами, ініціалами всіх кандидатів і їх порядковими номерами трафаретним форматом зверху вниз, за якими вони включені у відповідний територіальний виборчий список організації партії у дві колонки.

Нагадаємо, головою НБУ став Кирило Шевченко.

Раніше повідомлялось, нардепам не дозволили брати помічників-консультантів без освіти.

Як відомо, Верховна Рада легалізувала гральний бізнес.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram