Освіті Миколаєва є чим пишатися у 2021 році, — віце-мер Анатолій Петров про підсумки навчального року

Заступник міського голови Миколаєва з соціально-гуманітарних питань Анатолій Петров вважає, що незважаючи на численні карантинні обмеження під час освітнього процесу в 2020-2021 н.р., навчальні заклади міста показали чудові результати.

Про них він розповів під час програми «Діалог», 4 червня.

У 2021 році усупереч пандемії, за підтримки міської влади та батьківської громадськості, освіта міста функціонувала стабільно та оновлювалася. Вживалися заходи щодо створення у закладах безпечного навчального середовища та сучасного освітнього простору, що сприяло забезпеченню якісної освіти, — зазначив Анатолій Петров.

Серед найвагоміших здобутків миколаївських педагогів на всеукраїнському та міжнародних рівнях він виділив:

  • Миколаївська школа №57 стала першою, яку включили до Центру українсько-європейського співробітництва. Публікації є у збірках наукових праць у Кембріджі (Великобританія) й Венеції (Італія);
  • Перша українська гімназія нагороджена золотою медаллю на ХІІ міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти — 2021» (номінація «Упровадження державних стандартів освіти»);
  • Переможцями обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року — 2021» стали вчитель української мови та літератури Олена Теплова (ЗОШ №28) та директорка школи №31 Аліна Архіпова, яка у фінальному турі конкурсу здобула І місце — ставши абсолютним переможцем у номінації «Керівник закладу освіти» й увійшла до складу Консультативної ради з питань сприяння розвитку середньої освіти при Офісі Президента України;
  • Переможницею І Всеукраїнського конкурсу керівників закладів освіти «Директор 2020: краща практика» (у номінації «Заклад дошкільної освіти») стала Наталія Малишева (директор ЗДО №21 «Малятко»);
  • У 23 регіонах України впроваджується навчальний посібник «Практичний психолог в інклюзивно-ресурсному центрі», виданий фахівцями миколаївсього Інклюзивно-ресурсного центру №3.

Розповідаючи про успішні учнівські результати у миколаївських школах, Анатолій Петров відзначив, що дев’ять школярів стали переможцями ІІІ Всеукраїнського конкурсу із захисту науково-дослідницьких робіт учнів, що є членами Малої академії наук. Понад п’ять тисяч позашкілля стали переможцями і призерами різнорівневих конкурсів. Із них 3 400 вихованців у 150 конкурсах всеукраїнського та міжнародних рівнів (Болгарія, Грузія, Німеччина, Греція, Польща) у художньо-естетичному, науково-технічному, туристично-краєзнавчому та еколого-натуралістичному напрямках.

Випускники 11-х класів отримали 94 золотих та 33 срібних медалі за визначні досягнення у навчанні. Також ще 17 здобувачів освіти, які за результатами ЗНО (прим.ред. — зовнішнє незалежне оцінювання) є претендентами на золоті медалі та троє на срібні. 370 випусників нагороджено похвальними грамотами «За особливі досягнення у вивченні окремих предметів». Не можу обійти увагою, що цього року 136 здобувачів освіти 9-х класів отримали свідоцтва з відзнакою, — розповів заступник міського голови.

Нагадаємо, заступник міського голови Анатолій Петров анонсував, що невдозі буде проведено оптимізацію роботи органів виконавчої влади. Найбільших змін зазнає гуманітарний блок, а саме департамент праці та соціального захисту населення.

Як відомо, начальниця управління освіти Миколаївської міської ради Ганна Личко в ефірі програми «Діалог» розповіла, що у місті в рамках реформи освіти планують створити 21 ліцей, в яких учні здобуватимуть профільну середню освіту.

Також «МАРТ» повідомляв, від 1 вересня 2021 року миколаївські школярі зможуть навчатися дистанційно незалежно від карантину. Для цього на базі трьох навчальних закладів міста відкривається загальноосвітня дистанційна школа.

Поширити:

Вересень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930